LaBeouf powraca? Zagra młodego Ojca Pio w filmie Abla Ferrary

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Shia+LaBeouf+powraca+Zagra+m%C5%82odego+Ojca+Pio+w+filmie+Abla+Ferrary-143464
LaBeouf powraca? Zagra młodego Ojca Pio w filmie Abla Ferrary
źródło: Getty Images
autor: Paul Archuleta
Abel Ferrara ("Siberia") wierzy w dawanie drugiej, trzeciej, a nawet czwartej szansy. Podczas gdy całe Hollywood odwróciło się od Shii LaBeoufa, ten chce mu powierzyć główną rolę w swoim kolejnym projekcie. Powiedział o tym dziennikarzom portalu Variety.

LaBeouf miałby zagrać młodego Ojca Pio, zanim stał się słynnym stygmatykiem, który dla wielu był świętym już za życia. Akcja rozgrywać się będzie tuż po I wojnie światowej w Apulii. Tam też Ferrara zamierza kręcić film.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zdjęcia rozpoczną się już w październiku. W obsadzie najprawdopodobniej pojawi się często występujący u Ferrary Willem Dafoe.

Pod koniec drugiej dekady XXI wieku wydawało się, że Shia LaBeouf jest fali wznoszące, że kontrowersje i skandale ma już za sobą. Miał na swoim koncie kilka docenianych ról (m.in. w filmie "Słodziak"). Istniała nawet możliwość dołączenia przez niego do kinowego uniwersum Marvela. Problemy pojawiły się pod koniec 2020 roku. Najpierw Olivia Wilde wyrzuciła go ze swojego filmu "Don't Worry Darling" mając dość jego chamskiego zachowania. Zaś w grudniu pozew przeciwko aktorowi złożyła jego była dziewczyna FKA Twigs. Oskarżyła go o przemoc seksualną i psychiczną, napaść oraz znęcanie się. W lutym LaBeouf poinformował, że zrobi sobie przerwę od aktorstwa i skupi się leczeniu.