Snipes powróci jako Blade. Albo jako ktoś zupełnie inny

Latino Review / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Snipes+powr%C3%B3ci+jako+Blade.+Albo+jako+kto%C5%9B+zupe%C5%82nie+inny-112953
W lipcu pisaliśmy o tym, że Wesley Snipes może powrócić na ekrany jako Blade. W rozmowie z Comic Book Resources aktor odniósł się do tych plotek:


Trochę o tym rozmawialiśmy. Zgadzamy się z producentami Marvela a propos tej postaci oraz kierunku, w którym powinna podążyć. Zobaczymy, co z tego będzie. Ale mam też dla fanów Blade'a jeszcze jedną, dobrą wiadomość: pracuję nad nową postacią, która mogłaby iść z Blade'em ramię w ramię - powiedział tajemniczo Snipes. Myślicie, że aktor mówi o kimś zupełnie nowym, wymyślonym od podstaw? A może o swoim potencjalnym debiucie w MCU w roli jednego z jeszcze nieujawnionych bohaterów? 

Fabuła "Wiecznego łowcy" wyglądała następująco: Rok 1967. Kobieta umiera po ataku niezidentyfikowanego sprawcy, przed śmiercią rodzi dziecko. W trzydzieści lat później okazuje się, że urodzony wtedy chłopiec jest istotą łączącą w sobie cechy człowieka i wampira. Służy ludziom i zwalcza wampiry, a jego opiekunem jest sędziwy uczony - mistrz wiedzy tajemnej.

Snipes od dawna chce powrotu do roli Blade'a, którego zagrał w trzech filmach kinowych. Był jednak skonfliktowany z poprzednimi producentami serii. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku mówiło się nawet o reboocie w formie prequelu, który powstałby bez udziału Snipesa. Nie udało się jednak zdobyć funduszy na projekt.