Spider-Man dostanie 9 filmów i spotka Deadpoola z Wolverine'em?

We Got This Covered / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Spider-Man+dostanie+9+film%C3%B3w+i+spotka+Deadpoola+z+Wolverine%27em-133637
W lipcu do kin wchodzi "Spider-Man: Daleko od domu", drugi film o Spider-Manie z Tomem Hollandem w roli głównej. Jeśli wierzyć najnowszej plotce, czeka nas jeszcze siedem jego sequeli. Tak, Sony i Marvel planują 9-częściową filmową sagę o Człowieku-Pająku.


Plan jest prosty. Pierwsze trzy filmy (w tym "Homecoming" i "Daleko od domu") mają opowiedzieć o licealnych latach Petera Parkera. Po nich czeka nas druga trylogia, tym razem o Parkerze-studencie. Zwieńczeniem będą trzy filmy o Parkerze robiącym dorosłe rzeczy.

Co ciekawe, wśród planów na owe "dorosłe rzeczy" są m.in. duety Pająka z Deadpoolem i Wolverine'em. Chwilowo żadnego z nich nie ma w kinowym uniwersum Marvela, ale łączy się to z zapowiedziami Kevina Feigego, że na pojawienie się mutantów w MCU musimy jeszcze chwilę poczekać. Dlatego dopiero dorosły Spider-Man będzie mógł spotkać się ze wspomnianymi postaciami.

Dalekosiężny plan ma pozwolić na przygotowanie finałowego starcia podobnego do walki Avengers z Thanosem. Czy chodzi o Green Goblina? A może o Sinister Six? Marvel i Sony wydają się powoli wprowadzać kolejnych członków grupy złoczyńców. W pierwszym filmie pojawił się Vulture (Michael Keaton) i (potencjalny) Scorpion (Michael Mando). W drugim zobaczymy Mysterio (Jake Gyllenhaal).