Spider-Woman przemówi głosem Issy Rae

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Spider-Woman+przem%C3%B3wi+g%C5%82osem+Issy+Rae-142658
Spider-Woman przemówi głosem Issy Rae
źródło: Getty Images
autor: Leon Bennett
Issa Rae ("Gołąbeczki") dołącza do obsady sequela animacji "Spider-Man: Uniwersum". Aktorka będzie towarzyszyć Shameikowi Moore'owi i Hailee Steinfeld, których głosem ponownie przemówią Miles Morales i Spider-Gwen.

Szczegóły projektu są trzymane w tajemnicy, wiadomo jednak, że podobnie jak w pierwszej części, w filmie pojawi się szereg Spider-Manów zamieszkujących alternatywne uniwersa. Jak podaje "The Hollywood Reporter", Rae użyczy głosu Jessice Drew znanej jako Spider-Woman. 

Bohaterem "Spider-Man: Uniwersum" był Miles Morales, odpowiednik Petera Parkera z równoległego uniwersum. W filmie pojawiły się też inne wersje Człowieka-Pająka, takie jak Spider-Man Noir, Peni Parker czy Peter Porker. Produkcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony widzów, jak i krytyków. Został nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu animowanego. 

Za scenariusz odpowiadają Phil Lord i Christopher Miller, którzy będą pełnić także obowiązki producentów. Premiera sequela zaplanowana jest na 7 października 2022 roku.