Sundance 2016: Kulesza i Buzek na festiwalu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sundance+2016%3A+Kulesza+i+Buzek+na+festiwalu-114784
Zbliżający się festiwal Sundance będzie miał wyjątkowo dużo polskich akcentów. Kolejnym, ogłoszonym wczoraj, jest światowa premiera "Agnus Dei". W tej koprodukcji francusko-polskiej wystąpiły m.in. Agata Kulesza i Agata Buzek.


Przypomnijmy, że wcześniej organizatorzy ogłosili, że w konkursach zagranicznych Sundance znajdą się polskie produkcje. Wśród fabuł o zwycięstwo walczyć będą "Córki dancingu". Z kolei wśród dokumentów znalazły się "Wszystkie nieprzespane noce".

Akcja "Agnus Dei" rozgrywa się tuż po II wojnie światowej. Francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu. W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią. Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru...
Udostępnij: