Christian Bale przygotowuje się do roli. Jaką przemianą zaskoczy nas tym razem?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Szok+Christian+Bale+zgoli+g%C5%82ow%C4%99+do+roli+w+remake%27u+%22Narzeczonej+Frankensteina%22-154055
Christian Bale przygotowuje się do roli. Jaką przemianą zaskoczy nas tym razem?
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Christian Bale znany jest z gotowości do poświęceń dla roli. Najlepszymi przykładami są "Mechanik" i "Vice", do których odpowiednio schudł i przybrał na wadze. Aktualnie aktor przygotowuje się do występu w reżyserowanym przez Maggie Gyllenhaal remake'u "Narzeczonaej Frankensteina". Projekt powstaje dla Warner Bros. 

Christian Bale przygotowuje się do roli. Jaką przemianę przejdzie tym razem?


Christian Bale został zapytany o najbliższe zawodowe plany podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę osiedla domków dla rodzin zastępczych. Aktor od 16 lat jest nie tylko twarzą tego projektu, ale także jednym z jego głównych organizatorów. 

W przyszłym tygodniu muszę ogolić głowę – powiedział, mając na myśli niezatytułowany remake "Narzeczonej Frankensteina", do którego zdjęcia rozpoczną się już wkrótce. Poprosiłem, by pozwolili mi z tym poczekać i wszyscy zaczęli się zastanawiać: "Co jest nie tak z Bale'em? Co on kombinuje?". Pozwólcie mi tylko wmurować ten kamień węgielny, a potem jestem już cały wasz.

Film początkowo miał trafić na Netflix, został jednak przejęty przez Warner Bros. Akcja będzie się toczyć w latach 30. XX wieku. Samotny Frankenstein (tak bohater określany jest w udostępnionych materiałach, ale chodzi prawdopodobnie o potwora – przyp. E.L.) udaje się do Chicago. Odnajduje tam dr. Euphroniusa i prosi go, by pomógł mu stworzyć dla siebie towarzyszkę. Wspólnymi siłami przywracają do życia zamordowaną młodą kobietę. 

W pozostałych rolach Jessie Buckley, Annette Bening, Penelope Cruz i Peter Sarsgaard.

Zobacz zwiastun filmu "Vice"


W ostatnich latach Christian Bale jedną z najbardziej spektakularnych przemian przeszedł na potrzeby filmu "Vice". Rola Dicka Cheneya przyniosła mu nominację do Oscara. Amerykańska Akademia Filmowa nagrodziła dzieło statuetką za najlepszą charakteryzację i fryzury. Zobaczcie zwiastun: