Taika Waititi szykuje serial komediowy o piratach dla HBO Max

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Taika+Waititi+szykuje+serial+komediowy+o+piratach+dla+HBO+Max-139329
Taika Waititi szykuje serial komediowy o piratach dla HBO Max
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Taika Waititi ("Jojo Rabbit") zajmie się produkcją serialu komediowego powstającego dla platformy HBO Max. Projekt nosi tytuł "Our Flag Means Death". Oprócz funkcji producenta wykonawczego Waititi planuje również zostać reżyserem odcinka pilotowego.

Projekt pomyślany jest jako serial komediowy. Jego fabuła ma być luźno inspirowana biografią Stede'a Bonneta. Pochodził on z zamożnej rodziny właścicieli ziemskich na Barbados. Problemy małżeńskie sprawiły, że porzucił życie dżentelmena i zajął się piractwem. Niestety nie był w tym zbyt dobry. Jego kariera trwała nieco ponad rok. W tym czasie przeżył bunt załogi (która przeszła pod rozkazy Czarnobrodego), przegrał kilka istotnych potyczek z władzami kolonii angielskich, był parę razy schwytany, raz udało mu się uciec, ale ostatecznie w grudniu 1718 roku został powieszony w Charles Town (dzisiejszy Charleston).

Twórcą i showrunnerem serialu będzie David Jenkins ("Cudzoziemianie"). Zdjęcia rozpoczną się, gdy tylko Waititi zakończy prace na planie nowego "Thora".
Udostępnij: