Tarantino zgodził się na serialową wersję "Nienawistnej ósemki"

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tarantino+zgodzi%C5%82+si%C4%99+na+serialow%C4%85+wersj%C4%99+%22Nienawistnej+%C3%B3semki%22-132884
Kiedy pojawiła się informacja, że na amerykańskim Netfliksie wylądowała "Nienawistna ósemka" Quentina Tarantino w wersji miniserialu, wielu zastanawiało się, czy to w ogóle możliwe, żeby twórca słynący z pieczołowitej ochrony swoich dzieł mógł się na to zgodzić. 


Po fali spekulacji z wyjaśnieniami przyszedł sam Tarantino

Reżyser ujawnił, że Netflix zgłosił się do niego z propozycją opublikowania na swojej platformie wydłużonej wersji filmu i pytaniem, czy w związku z dodatkowym materiałem, Tarantino zgodziłby się na podzielenie całości na odcinki. 

Jak się okazało, ten nie miał nic przeciwko. 

Wersja "Nienawistnej ósemki", jaką można oglądać na amerykańskim Netfliksie, jest dłuższa o ok 25 min, i jak twierdzi sam Tarantino – ta zmiana ma wpływ na odbiór filmu. Dodatkowy materiał zmienia bowiem wydźwięk niektórych scen. 
Tarantino podkreślił także w swojej wypowiedzi, jak frustrowało go to, że tyle mediów pisało o tym fakcie i jedynie spekulowało na ten temat, zastanawiając się, czy nowa wersja filmu różni się od kinowej. Jego zdaniem wystarczyło obejrzeć miniserię, by stało się to oczywiste.