Tilda Swinton w filmach Joanny Hogg i Christophera Doyle'a

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tilda+Swinton+w+filmach+Joanny+Hogg+i+Christophera+Doyle%27a-140945
Tilda Swinton w filmach Joanny Hogg i Christophera Doyle'a
źródło: Getty Images
autor: Mondadori Portfolio
Tilda Swinton pozostaje wyjątkowo aktywna. W planach aktorki znalazły się nowe filmy Joanny Hogg i Christophera Doyle'a.

Pierwszy z nich to kolejny wspólny projekt Hogg i Swinton po "The Souvenir: Part II", w którym aktorka ponownie zagrała u boku córki, Honor Swinton Byrne. Nowy film, o którym mowa, nosi tytuł "The Eternal Daughter". Zdjęcia już się zakończyły w Walii. W obsadzie są również Carly-Sophia Davies i Joseph Mydell. Na razie nie wiadomo, o czym opowie film.

Doyle to operator znany m.in. ze współpracy z Wongiem Kar-Waiem ("Chungking Express", "Happy Together") i z wyreżyserowanych przez siebie filmów "Dive Bar Blues" oraz "Warsaw Dark". Jego nowy projekt nosi roboczy tytuł "Immunodeficiency". W obsadzie - u boku Swinton - jest również Joe Odagiri, a scenariusz napisali Doyle i Hei Wen.
 
Bohaterem "Immunodeficiency" jest profesor, który przybywa do Australii i zostaje porwany przez ogarniętą obsesją młodą kobietę. To opowieść o problemach ekologicznych, o pszczołach. Dziewięćdziesiąt procent tego, co jemy, istnieje dzięki pszczołom, powiedział Doyle.