Time's Up ostro o powrocie Bretta Ratnera

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Time%27s+Up+ostro+o+powrocie+Bretta+Ratnera-141381
Time's Up ostro o powrocie Bretta Ratnera
źródło: Getty Images
autor: Mike Coppola
Organizacja Time's Up zajmująca się ochroną praw i interesów ofiar mobbingu i przemocy seksualnej w miejscach pracy zareagowała ostro na informację, że Brett Ratner powróci do filmowego obiegu i wyreżyseruje film o Mili Vanilli. "To nigdy nie powinno mieć miejsca". 

W oświadczeniu prezeski Tiny Tchen czytamy, że Ratner nie tylko nie uznał swojej winy i nie przeprosił ofiar, ale również aktywnie działał na ich szkodę na drodze sądowej i próbował je uciszyć. "Nie ma na zgody na taki powrót" - podsumowała Tchen.  

Przypomnijmy: od czasu "Herkulesa" z 2014 roku Ratner nie nakręcił żadnego filmu. W listopadzie 2017 roku siedem aktorek, w tym Olivia Munn i Natasha Henstridge, oskarżyły twórcę o molestowanie seksualne, co doprowadziło do zerwania przez Warner Bros. lukratywnego kontraktu z firmą Ratpac. Ratner, który odpierał zarzuty, milczał aż do teraz, gdy - w równie niespodziewanym zwrocie akcji - zabezpieczył prawa do rozgrywającej się wciąż na naszych oczach historii GameStopu oraz założycieli WallStreetBets, Jaimego i Joela Rogozińskich.

Z filmem o Milli Vanilli Ratner związany jest od blisko dekady. Scenarzystą projektu został Jeff Nathanson, z którym reżyser pracował przy "Godzinach szczytu". Data rozpoczęcia zdjęć pozostaje niewiadomą. 

Time's Up zostało założone w 2018 roku w trakcie rewolucji #metoo. 
Udostępnij: