Todd Haynes ekranizuje książkę autora "Hugona i jego wynalazku"

Screendaily / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Todd+Haynes+ekranizuje+ksi%C4%85%C5%BCk%C4%99+autora+%22Hugona+i+jego+wynalazku%22-111497
Todd Haynes, którego najnowszy film "Carol" spotkał się właśnie z bardzo ciepłym przyjęciem na festiwalu w Cannes, ma już w zanadrzu nowy projekt. Będzie to ekranizacja książki dla dzieci "Wonderstruck".


Jej autorem jest Brian Selznick, którego "Wynalazek Hugona Cabreta" posłużył za podstawę filmu Martina Scorsesego "Hugo i jego wynalazek". Na "Wonderstruck" składają się dwa przeplatające się wątki. Pierwszy rozgrywa się w 1977 roku i dotyczy chłopca tęskniącego za nigdy niepoznanym ojcem. Akcja drugiego natomiast toczy się pół wieku później: to historia dziewczynki marzącej o tajemniczej aktorce. 

Scenariusz napisał sam Selznick. Producentką filmu będzie Christine Vachon, która regularnie współpracuje z Haynesem (m.in. "Daleko od nieba", "Idol").

Reżyser ma w planach jeszcze kilka innych produkcji, m.in. biografię piosenkarki i aktorki Peggy Lee z Reese Witherspoon w roli głównej oraz serial oparty na dokumencie "The Source Family", opowiadający o radykalnym eksperymencie stworzenia utopijnej komuny w latach 70.
Udostępnij: