Tom Hanks i Rita Wilson oferują krew do badań

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Hanks+i+Rita+Wilson+oferuj%C4%85+krew+do+bada%C5%84-137465
Tom Hanks i Rita Wilson oferują krew do badań
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Tom Hanks i Rita Wilson, którzy już wyzdrowieli po zarażeniu koronawirusem, zaoferowali swoją krew, by pomóc w stworzeniu szczepionki.

GettyImages-1197773088.jpg Getty Images © Steve Granitz

Para aktorów trafiła na nagłówki na początku marca, gdy podczas pobytu w Australii wykryto u nich COVID-19. Hanks grał wówczas w filmie Baza Luhrmanna o Elvisie Presleyu. Po odbyciu kwarantanny małżonkowie wrócili do Los Angeles. Hanks ujawnił właśnie, że wraz z żoną postanowili zgłosić się ze swoją krwią do dalszych badań, by pomóc naukowcom pracującym nad szczepionką.

Pojawia się pytanie: co robić teraz? Czy możemy jakoś pomóc? Uświadomiono nam, że mamy w sobie przeciwciała, powiedział Hanks w podcaście nagranym dla NPR. Spytaliśmy więc: "chcecie naszej krwi? Czy możemy oddać osocze"?

Aktor zażartował nawet, że jeśli szczepionka na koronawirusa powstanie z oddanej przez niego krwi, ma już pomysł na nazwę: "Hank-ccine" ("vaccine" to po angielsku "szczepionka").

W udzielonym w zeszłym tygodniu wywiadzie zdradził, że Rita przeszła to dużo gorzej ode mnie. Miała dużo wyższą gorączkę, straciła smak i węch. Przez trzy tygodnie nie czerpała żadnej przyjemności z jedzenia. Teraz zapewnił jednak, że oboje czują się już dobrze.
Udostępnij: