Twórca "Złotego kompasu" poprawi scenariusz górskiego romansu

The Tracking Board / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Z%C5%82otego+kompasu%22+poprawi+scenariusz+g%C3%B3rskiego+romansu-114845
Scenarzysta i reżyser Chris Weiz, który ostatnio pracował nad tekstem "Rogue One", otrzymał nowe zlecenie. Zatrudniono go do napisania scenariusza przygodowego romansu "The Mountain Between Us".


Film będzie ekranizacją książki Charlesa Martina. Ashley jest pisarką, która leci samolotem na swój ślub. Ben to lekarz wracający z konferencji medycznej. Gdy ich lot zostaje odwołany, nieznajomi postanawiają wspólnie wynająć mały samolot. Ale w trakcie podróży pilot dostaje ataku serca i maszyna rozbija się w odludnym górskim terytorium. On ma złamane żebro, ona nogę. Na szczęście mężczyzna jest też fanem wspinaczki. Gdy usiłuje znieść kobietę z góry w otoczeniu surowych warunków pogodowych, ona zastanawia się, czy na pewno zamierzała poślubić właściwego faceta. 

Poprzednie wersje scenariusza napisali J. Mills Goodloe i Scott Frank. Wówczas w filmie mieli wystąpić Rosamund Pike i Charlie Hunnam, ale w międzyczasie porzucili oni projekt. Za kamerą wciąż ma jednak stanąć Hany Abu-Assad ("Omar"). 

Weitz ma na koncie scenariusze m.in. "Kopciuszka" czy "Był sobie chłopiec". Wyreżyserował m.in. "Złoty kompas" i "Sagę "Zmierzch": Księżyc w nowiu".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones