Alexander Skarsgård w ekranizacji najlepszej serii SF ostatnich lat

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Sukcesji%22+i+%22Wielkich+k%C5%82amstewek+w+serialu+SF+AppleTV%2B-153301
Alexander Skarsgård w ekranizacji najlepszej serii SF ostatnich lat
źródło: Getty Images
autor: Marc Piasecki
Alexander Skarsgård odnosi ostatnio jeden serialowy sukces za drugim (właśnie otrzymał nominację do Złotego Globu za "Sukcesję"). Czy nowy projekt dla platformy AppleTV+ będzie jego kolejnym triumfem?

"Pamiętniki Mordbota" zostaną zekranizowaneSkarsgård zagra główną rolę w serialu "Murderbot". Będzie to ekranizacja jednej z najbardziej cenionych serii SF ostatnich lat autorstwa Marthy Wells, która w Polsce została wydana pod tytułem "Pamiętniki Mordbota".

Za projekt odpowiadają bracia Chris Weitz (scenarzysta filmu "Twórca") i Paul Weitz (reżyser filmu "Ojcostwo"). Wspólnie będą reżyserować i produkować pierwszy sezon, a także przygotują scenariusze wszystkich odcinków. Wśród producentów wykonawczych jest też David S. Goyer.


Zabójczy android odkrywa siebie w pełnej napięcia przygodzie autorstwa Marthy Wells, która poprzez sztuczną inteligencję bada korzenie świadomości.

W zdominowanej przez korporacje międzygwiezdnej przyszłości misje planetarne muszą zostać zatwierdzone i wyposażone przez Firmę. Dla ich własnego bezpieczeństwa, grupom badawczym towarzyszą dostarczane przez Firmę androidy ochroniarskie.

Jednak w świecie, w którym kontrakty wygrywa najtańszy oferent bezpieczeństwo nie stoi na pierwszym miejscu.

Na odległej planecie grupa naukowców przeprowadza oceny powierzchni w towarzystwie dostarczonego przez Firmę androida – samoświadomej jednostki ochroniarskiej, która zhakowała swój moduł kontrolera i nazywa siebie (choć nigdy na głos) "Mordbotem".

Jednak, gdy sąsiednia wyprawa milknie, to naukowcy i Mordbot muszą odkryć prawdę.


Zobacz Serial Killers o finale "Sukcesji"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones