Twórca serialu "Watchmen" nie chciał opuszczać "Gwiezdnych wojen". Co się stało?

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+serialu+%22Watchmen%22+nie+chcia%C5%82+opuszcza%C4%87+%22Gwiezdnych+wojen%22.+Czy+ma+%C5%BCal+%E2%80%93+Filmweb-150545
Twórca serialu "Watchmen" nie chciał opuszczać "Gwiezdnych wojen". Co się stało?
źródło: Getty Images
autor: Leon Bennett
Pod koniec marca ogłoszono, że Damon Lindelof – zaledwie kilka dni po przedstawieniu scenariusza nowego filmu rozgrywającego się w uniwersum "Gwiezdnych Wojen" – opuścił projekt wraz Justinem Brittem-Gibsonem ("Wirus"), z którym pracował nad fabułą. Twórca "Watchmenów" ujawnił właśnie w jednym z wywiadów, że nie zrobił tego z własnej woli, ale został poproszony o odejście. Ten fakt wcale go jednak nie zraża do Studia Lucasfilm. Sprawdźcie, co powiedział o swoich dalszych planach. 

Damon Lindelof o "Gwiezdnych wojnach": znowu i znowu próbuj


Trudno nie dopatrzeć się nutki goryczy w słowach Lindelofa, który opowiada o okolicznościach swojego zatrudnienia i zwolnienia przez Lucasfilm:

To było więcej niż tylko rozmowy o dołączeniu do "Gwiezdnych wojen" – zaczął Lindelof. Ja dołączyłem do "Gwiezdnych wojen" i zostałem poproszony o ich opuszczenie

To, co dla jednych bywa druzgocącą porażką, dla innych staje się motorem napędzającym do działania. Lindelof zapowiedział, że nie zamierza się poddawać i będzie jeszcze próbował swoich sił w "odległej galaktyce".

Czy wrócę na koniec kolejki przed klubem i znowu spróbuję wejść? Oczywiście, że tak! Jeśli nie udało ci się za pierwszym razem, próbuj i próbuj znowu, albo jakby to powiedział Joda: znowu i znowu próbuj


Lindelof odsunięty od "Gwiezdnych wojen" – o jaki film chodzi?


O filmie, z którego Lindelof wraz z Brittem-Gibsonemem zostali odsunięci, wciąż niewiele wiadomo. Jedynie tyle, że stery po nich przejął Steven Knight, autor m.in. "Peaky Blinders", "Locke'a" i "Tabu", a za kamerą zgodnie z planem stanie Sharmeen Obaid-Chinoy, twórczyni filmu "Ms. Marvel". Fabuła ma opowiadać o losach Rey. 

Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o przyszłości "Gwiezdnych wojen" w 2023 roku, koniecznie posłuchajcie podcastu WALKIE TALKIE, w którym Michał Walkiewicz i jego gość Bartek Czartoryski rozmawiają o nowych serialach, nadchodzących grach z uniwersum i zastanawiają się, co dalej z kinowymi superprodukcjami:Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones