Twórcy "Jeźdźca znikąd" atakują krytyków

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Je%C5%BAd%C5%BAca+znik%C4%85d%22+atakuj%C4%85+krytyk%C3%B3w-97918
W wywiadach dla Yahoo! Movies UK Johnny Depp, Armie Hammer i producent Jerry Bruckheimer oskarżyli krytyków, że przyczynili się do kasowej klapy "Jeźdźca znikąd".


To wszystko przez amerykańskich krytyków
– stwierdził Hammer – Atakowali nasz film od czasu, gdy jego produkcja została pierwszy raz zawieszona. Myślę, że już wtedy większość z nich napisała wstępne recenzje.

Przypomnijmy: Disney wstrzymał realizację "Jeźdźca znikąd" w 2011 roku po tym, jak wyceniono jego budżet na 250 milionów dolarów (co czyniłoby go jednym z najdroższych filmów w dziejach kina). Gdy twórcom udało się go obniżyć do 215 milionów, produkcja otrzymała zielone światło. Film trafił do kin w lipcu tego roku. Jak dotąd zarobił na całym świecie jedynie 175 milionów dolarów.

Myślę, że recenzje zostały napisane, gdy ujawniono, że Gore Verbinski, Jerry i ja zamierzamy zrobić "Jeźdźca" – orzekł DeppSpodziewali się zobaczyć blockbuster. Ja nigdy nie miałem takich oczekiwań. Nigdy. Po co?

Bruckheimer również uważa, że krytycy recenzowali budżet filmu, a nie sam film. Według producenta "Jeźdźca" docenią następne pokolenia.

A Wy co sądzicie na ten temat? Podobał Wam się "Jeździec znikąd"?