Twórcy "Piratów!" nie będą naśmiewać się z trędowatych

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Pirat%C3%B3w+%22+nie+b%C4%99d%C4%85+na%C5%9Bmiewa%C4%87+si%C4%99+z+tr%C4%99dowatych-81608
Studio Aardman zdecydowało się zmienić jedną ze scen w animacji "Piraci!" po interwencji organizacji wspierających osoby chore na trąd.


Poszło o scenę ze zwiastuna filmu, w której bohaterowie dostają się na statek rzekomo przewożący złoto. Wówczas jeden z członków załogi stwierdza: Obawiam się, że nie mamy złota. To statek trędowatych. Widzisz? W tym samym momencie odpada mu ramię.

Rzecznik prasowy studia przeprosił wszystkie osoby, które opisana powyżej scena mogła urazić. Zadeklarował, że kontrowersyjny fragment filmu zostanie zmieniony.

Bohaterami opowieści są członkowie sympatycznej, lecz ciapowatej załogi pirackiej, która ma ambicję zdobyć tytuł Piratów Roku. W tym celu muszą pokonać załogi znienawidzonych rywali: Black Bellamy'ego i Cutlass Liz. Podczas wyprawy stoczą bitwę z nienawidzącą piratów królową Wiktorią i połączą siły z młodym Karolem Darwinem.

Film trafi do naszych kin 13 kwietnia.