Twórcy kinowej "Diuny" szykują serialowy spin-off

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+kinowej+%22Diuny%22+szykuj%C4%85+serialowy+spin-off-133437
Jedni z Was na poniższą wiadomość zareagują niesmakiem widząc w niej kolejny dowód na to, że Hollywood nie uczy się na swoich błędach i oto szykowane jest kolejne uniwersum, choć żaden film/serial w jego ramach jeszcze nie ujrzał światła dziennego. Inni wykażą się większym optymizmem, mając nadzieję, że udział takich twórców jak Denis Villeneuve zagwarantuje sukces przedsięwzięciu.


Otóż Legendary Television właśnie zapowiedziało realizację pierwszego sezonu serialu "Dune: The Sisterhood". Powstanie on dla nieistniejącej jeszcze platformy, którą zamierza uruchomić WarnerMedia.

Serial będzie spin-offem widowiska kinowego "Dune", którego premiera planowana jest dopiero na listopad przyszłego roku. Reżyser filmu, Denis Villeneuve, nakręci co najmniej jeden odcinek (pilot). Będzie też jednym z producentów całości. Fabułę opracuje współscenarzysta "Dune" Jon Spaihts, który także będzie jednym z producentów. Z projektem związani będą również spadkobiercy Franka Herberta oraz Kevin J. Anderson, współautor ponad dziesięciu powieści osadzonych w książkowym uniwersum "Diuny".

Szczegóły fabuły "Dune: The Sisterhood" nie są na razie znane. Jak jednak nietrudno się domyślić, serial opowiadać będzie o działalności organizacji Bene Gesserit.

Jest to żeński zakon stanowiący jedną z głównych sił w Imperium powstałym po Dżihadzie Butleriańskim. Bene Gesserit rozwijały ludzkie możliwości fizyczne i psychiczne do poziomu postrzeganego przez ludzi jako zdolności magiczne. Najbardziej niezwykłą z nich był Głos – zdolność modulowania własnego głosu w taki sposób, że trafiał on do najgłębszych pokładów podświadomości słuchającego, który przez to nie był w stanie sprzeciwiać się rozkazom. Bene Gesserit rozwijały także niesamowitą zdolność obserwacji, co dawało zdolność do wychwycenia najmniejszych śladów emocji innych ludzi. Wyspecjalizowane w tym celu siostry zakonu często zatrudniano jako Prawdomówczynie, czyli osoby pełniące rolę swoistego wykrywacza kłamstw, którego nie sposób było oszukać. Oprócz umysłu Bene Gesserit trenowały też ciało – specjalny program treningowy pozwalał osiągnąć równowagę prana-bindu – pełną kontrolę nad całym ciałem. Były także szkolone w uwodzeniu i długo zachowywały atrakcyjność seksualną.

Największe znaczenie miała jednak zdolność uzyskiwana w trakcie transu przyprawowego, kiedy to akolitka (uczennica) stawała się Wielebną Matką. Ogromna jednorazowa dawka przyprawy powodowała takie poszerzenie świadomości, że Wielebna Matka uzyskiwała dostęp do pamięci komórkowej, przechowującej wspomnienia jej żeńskich przodków. Wspomnienia te stawały się jej własnymi, mogła je w każdej chwili przywołać, a dzięki niesamowitej zdolności kontroli własnego umysłu – zachować równowagę. Bene Gesserit nie miały jednak dostępu do pamięci męskich przodków, to miejsce było zarezerwowane dla mężczyzn. Ich tajnym celem stało się wychowanie na drodze skomplikowanego programu eugenicznego mężczyzny, tzw. Kwisatz Haderach, który byłby w stanie przeżyć trans przyprawowy (wcześniej wszyscy, którzy próbowali, umierali) i stać się w ten sposób nadczłowiekiem, kontrolującym pamięć swoich przodków od początku rodzaju ludzkiego, a także potrafiącego przewidzieć przyszłość.
[źródło: Wikipedia]
Udostępnij: