Vision dostał swój serial. Twórca "Star Trek: Picard" za sterami

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Vision+dosta%C5%82+sw%C3%B3j+serial.+Tw%C3%B3rca+%22Star+Trek%3A+Picard%22+za+sterami+%E2%80%93+Filmweb-155728
Vision dostał swój serial. Twórca "Star Trek: Picard" za sterami
źródło: materialy promocyjne
Autor nagradzanego serialu "Star Trek: Picard" dostał od Marvela nowe zadanie. Terry Matalas ma przygotować serial o Visionie (w tej roli Paul Bettany, oczywiście). Projekt nie ma jeszcze tytułu, ale wiadomo, że trafi na Disney+ w 2026 roku.

Marvel nie rezygnuje z Visiona. Nawet mimo jego śmierci


Czujni widzowie Marvela pamiętają, że Vision zginął z rąk Thanosa w filmie z 2018 roku "Avengers: Wojna bez granic". Mimo tego pojawił się na ekranie jeszcze dwukrotnie – w serialu "WandaVision", gdzie do życia przywróciła go miłość Wandy (Elizabeth Olsen), a następnie jako biały android. Akcja nowego serialu ma się rozgrywać po tych wydarzeniach, gdy Ghost Vision odkrywa swój nowy cel w życiu. 


Początkowo nad serialem o Visionie pracował twórca "WandaVision" – Jac Schaeffer, który ostatecznie zajął się realizacją spin-offu serii pod tytułem "Agatha All Along". Jej bohaterką jest potężna czarownica Agatha Harkness grana przez Kathryn Hahn.

Vision – bohater Marvela. Gdzie go widzieliśmy?Vision – superbohater, android, członek Avengers. W komiksach jego twórcą jest Ultron. W filmach z MCU (kinowe uniwersum Marvela) zostaje stworzony z systemu sztucznej inteligencji J.A.R.V.I.S. przez Tony'ego Starka, Bruce'a Bannera, a następnie umieszczony w syntetycznym ciele zbudowanym przez Ultrona i zasilanym Kamieniem Umysłu, jednym z Kamieni Nieskończoności. Obie wersje postaci zakochują się w Wandzie Maximoff. Pojawia się m.in. w filmach "Avengers: Czas Ultrona" (2015), "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" (2016) i "Avengers: Wojna bez granic" (2018), gdzie gra go Paul Bettany.

Zwiastun serialu "WandaVision"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones