WENECJA 2019: Julie Andrews z honorowym Złotym Lwem

Screendaily / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/WENECJA+2019%3A+Julie+Andrews+z+honorowym+Z%C5%82otym+Lwem-132158
Julie Andrews otrzyma Złotego Lwa za całokształt twórczości. Nagroda zostanie wręczona aktorce podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

GettyImages-112495295.jpg Getty Images © Ferdaus Shamim

Aktorka została wybrana przez kapitułę pod przewodnictwem Paolo Baratty, po rekomendacji ze strony dyrektora festiwalu, Alberto Barbery.

Jej pierwszy hollywoodzki film, "Mary Poppins", dał jej status gwiazdy, który potwierdziła potem występem w kolejnym klasycznym tytule, "Dźwiękach muzyki", powiedział Barbera. Te dwie role wyniosły ją na olimp międzynarodowej sławy, czyniąc z niej ikonę czczoną przez pokolenia kinomanów. Trzeba jednak pamiętać, że Andrews ze wszelkich sił starała się uniknąć zaszufladkowania jako gwiazda kina familijnego. Grała różnorodne role - w tym dramatyczne, prowokacyjne i złośliwie ironiczne. Ten Złoty Lew to zasłużone wyróżnienie dla jej niesamowitej kariery, w której nie idąc na kompromisy udało się jej połączyć sukces komercyjny z artystyczną ambicją. 

Czuję się wyróżniona jako laureatka Złotego Lwa za życiowe dokonania. Festiwal w Wenecji od dawna uznaje się za jeden z najbardziej prestiżowych na świecie. Dziękuję za dostrzeżenie mojej pracy i nie mogę już doczekać się aż zobaczę we wrześniu to piękne miasto, skomentowała wiadomość sama zainteresowana.

Festiwal odbędzie się w dniach 28 sierpnia - 7 września.
Udostępnij: