WIDEO: Dwayne "The Rock" Johnson jako Black Adam

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/WIDEO%3A+Dwayne+%22The+Rock%22+Johnson+jako+Black+Adam-144215
WIDEO: Dwayne "The Rock" Johnson jako Black Adam
W trakcie odbywającej się wirtualnie imprezy DC FanDome 2021 Dwayne Johnson zaprezentował fanom pierwszą wideo-zapowiedź widowiska "Black Adam". Ten film, to uniwersum było moim wymarzonym projektem od bardzo dawna – wyznał gwiazdor - Film zawiera bez wątpienia jedne z bardziej spektakularnych scen akcji, w jakich kiedykolwiek brałem udział.Grany przez Dwayne'a Johnsona Black Adam jest arcywrogiem Shazama. Na przestrzeni lat złoczyńca ewoluował, stając się bardziej złożoną postacią. Jego początki sięgają czasów starożytnego Egiptu. Adam posiada te same niezwykłe umiejętności co Shazam, ale wykorzystuje je w zgoła innych celach.

Tak o filmie i swojej postaci mówił gwiazdor w sierpniu ubiegłego roku: 5 tysięcy lat temu kraj Kahndaq był tyglem magii i siły. Większość z nas miała jedynie łańcuchy na szyjach. Kahndaq potrzebował bohatera, zamiast tego dostał mnie. Zrobiłem to, co trzeba było zrobić i w zamian trafiłem do niewoli. Teraz, 5 tysięcy lat później, jestem wolny. I obiecuję wam... nikt mnie już nie powstrzyma.  

W obsadzie widowiska są również: Pierce Brosnan jako Dr Fate, Aldis Hodge jako Hawkman, Noah Centineo jako Atom Smasher, Quintessa Swindell jako Cyclone oraz Marwan Kenzari w nieujawnionej na razie roli (w sieci spekuluje się, że aktor zagra wroga tytułowego bohatera). Za kamerą "Black Adam" stoi Jaume Collet-Serra ("Wyprawa do dżungli").

Premiera 29 lipca 2022 roku.