WIDEO: Zanim ponownie zaleje nas "Potop", zobaczcie jego pierwszy zwiastun

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/WIDEO%3A+Zanim+ponownie+zaleje+nas+%22Potop%22%2C+zobaczcie+jego+pierwszy+zwiastun-106881
3 października do kin wejdzie "Potop Redivivus" w reżyserii Jerzego Hoffmana. W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun widowiska.


"Potop Redivivus" to projekt Filmoteki Narodowej, który powstał z potrzeby zaprezentowania współczesnej widowni "Potopu" na dużym i małym ekranie w doskonałej jakości i nowej, atrakcyjnej formie. Odrestaurowany film został na nowo zmontowany pod nadzorem artystycznym Jerzego Hoffmana i Jerzego Wójcika. Pod opieką reżysera powstała wersja filmu o zdynamizowanej narracji trwająca 185 min.

Tak o projekcie mówi sam reżyser: Stworzyłem "Potop" na nowo, w wersji trzygodzinnej. Film, który nic nie traci z najważniejszych wątków, który nic nie traci na czytelności, a jednocześnie nabrał niezwykłego tempa. Ten właśnie "Potop Redivivus" jest "Potopem" na dziś – który ogląda się niesłychanie, a próbne projekcje pokazały, że stał się filmem na nowo atrakcyjnym i pasjonującym. W dużym stopniu to zasługa montażysty, z którym współpracuję od czasu "Ogniem i mieczem". Oczywiście, trudno byłoby zastosować dzisiejszą formę montażu, ale w efekcie mądrego kompromisu otrzymaliśmy film odświeżony, odrodzony. Stąd właśnie tytuł – "Potop Redivivus".
Udostępnij: