"Potop Redivivus" na DVD i Blu-ray od 14 kwietnia

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Potop+Redivivus%22+na+DVD+i+Blu-ray+od+14+kwietnia-110894
14 kwietnia na płytach DVD i Blu-ray ukaże się film w reżyserii Jerzego Hoffmana "Potop Redivivus". Jest to projekt Filmoteki Narodowej, który powstał z potrzeby zaprezentowania współczesnej widowni "Potopu" na dużym i małym ekranie w doskonałej jakości i nowej, atrakcyjnej formie. Pieczołowicie odrestaurowany film został na nowo zmontowany przez Marcina Kota Bastkowskiego pod nadzorem artystycznym Jerzego Hoffmana i Jerzego Wójcika. W 2014 roku film z sukcesem powrócił na ekrany kin.

Wydawnictwo zawiera bogate materiały dodatkowe: filmy dokumentalne "Potop. Wielka filmowa przygoda" i "Jak powstał Potop Redivivus", materiał porównawczy przed i po rekonstrukcji, kroniki filmowe z planu zdjęciowego "Potopu", zwiastun archiwalny filmu oraz nowe zwiastuny, materiały edukacyjne i prezentację albumu. "Potop Redivivus" oraz filmy dokumentalne są dostępne w wersji z napisami angielskimi, audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

W kwietniu ukaże się także publikacja "Potop Redivivus", pierwszy przewodnik po spektakularnym dziele Jerzego Hoffmana

22 kwietnia o godzinie 19:30 zapraszamy do warszawskiego kina Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej na wyjątkowe wydarzenie specjalne POTOP ODRODZONY. Premiera książki i płyty "Potop Redivivus". Spotkanie z twórcami filmu – Jerzym Hoffmanem i Danielem Olbrychskim – poprowadzi Michał Chaciński. Premierowy wieczór będzie okazją do spotkania z twórcami filmu: porozmawiania o dziele czy zdobycia autografów. Oglądane na dużym ekranie wybrane sceny z odrestaurowanego "Potopu" staną się inspiracją do rozmowy i przywołania wspomnień z planu. W przestrzeni kina po raz pierwszy zaprezentujemy także multimedialną wystawę zrealizowaną w ramach Google Cultural Institute. 

Potop Redivivus 
Wydawcy: Filmoteka Narodowa, Doradztwo Marketingowe Mariusz Szpunar 
Data premiery: 14 kwietnia 2015 r.
Film z 32-stronicową książką   

 
Udostępnij: