Wakacje z kasą: "Incepcja" zgarnia miliony

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wakacje+z+kas%C4%85%3A+%22Incepcja%22+zgarnia+miliony-62961
W piątek do kin wszedł jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku - "Incepcja" Christophera Nolana. Debiut okazał się bardzo udany. Film w piątek zarobił 21 mln dolarów, z czego 3 miliony przypadły na północne pokazy. W ten sposób "Incepcja" ma szansę na 55 milionów lub więcej w ciągu trzech dni weekendu.

Jeśli wyniki potwierdzą się, będzie to trzecie najlepsze otwarcie roku dla Warner Bros. Co istotniejsze, będzie to najlepsze otwarcie w tym roku filmu opartego na oryginalnym pomyśle. Lepsze debiuty notowały tylko sequele, remaki i adaptacje.

Drugie miejsce przypadnie animacji "Jak ukraść Księżyc". Film w piątek zarobił 11,5 miliona dolarów. Ma więc szansę nawet na 35 milionów w drugi weekend. Na najniższym stopniu podium znajdzie się "Saga "Zmierzch": Zaćmienie".

"Uczeń czarnoksiężnika" niestety nie wykazał się filmową magią i zakończy weekend na czwartej pozycji. Film zadebiutował w środę, lecz w ciągu pierwszych dwóch dni zarobił 7 milionów dolarów. W piątek obraz zgarnął 5,2 miliona. Producenci będą mogli uważać się za szczęściarzy, jeśli po pięciu dniach na koncie produkcji będzie 25 milionów dolarów.