Wargaming i Warner Bros. współpracują przy filmie „Dunkierka”

Informacja nadesłana: Wargaming.net / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wargaming+i+Warner+Bros.+wsp%C3%B3%C5%82pracuj%C4%85+przy+filmie+%E2%80%9EDunkierka%E2%80%9D-123543
Aby uczcić pamięć o wydarzeniach w Dunkierce z 1940 roku, firmy Wargaming i Warner Bros. podjęły współpracę przy nowym filmie Christophera Nolana. Wargaming, lider w grach free-to-play opowiadających o II wojnie światowej ze 180 milionową bazą graczy kontynuuje przyjętą politykę przypominania o najważniejszych wydarzeniach, które definiowały historię. Ewakuacja znana jako Cud pod Dunkierką trwała od 26 maja do 4 czerwca 1940 roku. Setki tysięcy żołnierzy alianckich zostały otoczone przez niemieckie siły na plażach w Dunkierce na północy Francji. W ogniu walki wielu z nich udało się ewakuować okrętami wojskowymi i statkami cywilnymi. Najnowszy obraz Christophera Nolana ukaże trud tej masowej mobilizacji i osobiste historie ludzi.

„Wierzymy, że Dunkierka Christophera Nolana będzie niesamowitym filmem o jednym z najbardziej doniosłych momentów w historii II Wojny Światowej. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w w tym kreatywnym przedsięwzięciu, gdzie możemy dzielić się pasją, honorując i zachowując pamięć o niesamowitych wydarzeniach, które ukształtowały tamtą erę” – powiedział Erik Whiteford, szef marketingu Wargaming America.

Na graczy czekać będą serie misji, okolicznościowe emblematy i wiele więcej atrakcji. Dołącz do gry i zdominuj lądy, wody i przestworza w "World of Tanks", "World of Warships" i "World of Warplanes". Film Dunkierka wejdzie do kin na całym świecie 21 lipca 2017.
Udostępnij: