Warner Bros. przygotowuje kolejną adaptację prozy George'a R.R. Martina. Będzie to animacja

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Warner+Bros.+przygotowuje+kolejn%C4%85+adaptacj%C4%99+prozy+George%27a+R.R.+Martina.+B%C4%99dzie+to+animacja-148511
Warner Bros. przygotowuje kolejną adaptację prozy George'a R.R. Martina. Będzie to animacja
źródło: Getty Images
autor: Steve Jennings
George R.R. Martin, autor książkowych pierwowzorów "Gry o tron" i "Rodu smoka", ujawnił, że Warner Bros. przygotowuje filmową adaptację kolejnej jego książki. Będzie to animacja na podstawie "Lodowego smoka".


O czym opowiada "Lodowy smok"?


Na stronie wydawnictwa Zysk i S-ka, którego nakładem ukazał się w Polsce "Lodowy smok", możemy przeczytać: 


Lodowy smok był przerażającą, legendarną istotą. Nikomu dotąd nie udało się oswoić takiego smoka. Tam, gdzie przeleciał, zostawiał za sobą zimne pustkowie i zamarzniętą ziemię. Ale Adara nie czuła strachu, była bowiem zimowym dzieckiem, urodzonym podczas mrozów tak srogich, że nawet najstarsi takich nie pamiętali. Adara nie przypominała sobie, kiedy po raz pierwszy ujrzała lodowego smoka. Zdawało jej się, że zawsze był obecny w jej życiu. Dostrzegała go w oddali, bawiąc się w lodowatym śniegu, gdy inne dzieci dawno już uciekły do domu przed zimnem. W czwartym roku życia dotknęła go, a w piątym po raz pierwszy poleciała na jego szerokim mroźnym grzbiecie. Potem, w siódmym roku jej życia, na spokojne gospodarstwo rolne, w którym żyła Adara, opadły ogniste smoki z północy. Tylko zimowe dziecko i lodowy smok, który je kochał, mogły ocalić świat Adary przed całkowitym zniszczeniem…

"Ród smoka" – nowy hit HBO Max na podstawie prozy George'a R.R. Martina


Nim Westeros pochłonęła kolejna krwawa wojna o władzę, na tronie zasiadał ród Targaryenów, mający kontrolę nad potężnymi smokami. Serial osadzony 200 lat przed wydarzeniami znanymi z "Gry o tron" ukazuje Targaryenów u szczytu ich potęgi, władających Siedioma Królestwami wraz z 17 smokami. Król Viserys, dobry i szlachetny władca, jest pozostawiony bez następcy tronu. Niezdolność do dokonania wyboru pomiędzy jego córką a młodszym bratem skutkuje początkiem brutalnej wojny domowej o sukcesję, która zapoczątkowała upadek rodu, później znanej jako "taniec smoków".

Zachęcamy do obejrzenia programu Serial Killers, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki podsumowują pierwszy sezon serialu: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones