HBO rezygnuje ze spin-offu "Gry o tron". Za sterami projektu stał laureat Oscara

Joblo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/HBO+rezygnuje+ze+spin-offu+%22Gry+o+tron%22.+Brian+Helgeland+opowiedzia%C5%82+o+projekcie-155196
HBO rezygnuje ze spin-offu "Gry o tron". Za sterami projektu stał laureat Oscara
HBO odkłada na półkę jeden ze spin-offów "Gry o tron". Nad serialem "Ten Thousand Ships" pracował Brian Helgeland, zdobywca Oscara za scenariusz "Tajemnic Los Angeles". Opowiedział o projekcie w rozmowie z portalem Inverse.

O czym opowiadał serial "Ten Thousand Ships"?


Serial "Ten Thousand Ships" opowiadał o królowej Nymerii, wojowniczce, która poprowadziła Rhoynarów na półwysep Dorne. Punktem wyjścia dla napisanego przez Helgelanda scenariusza była krótka wzmianka o tej postaci, jaką znalazł w encyklopedii Westeros. Twórca ma nadzieję, że decyzja o odłożeniu projektu na półkę nie jest jednoznaczna z jego końcem.

GettyImages-1851710455.jpg Getty Images © Rodin Eckenroth
2023 rok. Brian Helgeland na premierze kryminału "Jedna krew", który aktualnie zamyka jego filmografię

Zasadniczo była to historia Mojżesza, ale został zamieniony na Nymerię – powiedział. Jej kraj zostaje doszczętnie zniszczony, a jej ludzie zostają zmuszeni, by żyć na wodzie. To właśnie stąd wziął się tytuł "Dziesięć tysięcy statków". Są zmuszeni poszukiwać nowego domu podobnie jak Izraelici, którzy opuścili Egipt. Nymeria przewodzi tym wszystkim ludziom, stara się trzymać ich razem, ale zawsze istnieje ryzyko, że wszystko się rozpadnie.

Pierwsze informacje o zaangażowaniu Helgelanda w projekt pojawiły się już w 2017 roku. W 2021 roku do zespołu scenarzystów dołączyła Amanda Segel i wydawało się, że wszystko znajduje się na właściwych torach. Niestety HBO nigdy nie dało serialowi zielonego światła.

Spotkałem się z George'em R.R. Martinem, aby przedstawić mu pomysł, pod którym się podpisał. Niestety nie miałem okazji bliżej z nim współpracować, ale z pewnością zrobiłbym to, gdyby prace nad serialem zostały wznowione – powiedział Helgeland. To miało być połączeniem realizowanych przez Raya Harryhausena filmów o Sindbadzie z "Odyseją". Na swój sposób Nymeria jest Odyseuszem, ale na większą skalę, bo odpowiada nie za 12-osobową załogę, lecz każdego obywatela swojego pływającego miasta-państwa. Jestem dostępny, jeśli HBO zdecydowałoby się wznowić prace. Rozwijanie tej historii sprawiło mi dużo radości.

"Ród smoka" w programie Serial Killers


Premiera nowych odcinków "Rodu smoka" zaplanowana jest na czerwiec tego roku. W oczekiwaniu na nią przypominamy odcinek programu Serial Killers, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o pierwszym sezonie: Nim Westeros pochłonęła kolejna krwawa wojna o władzę, na tronie zasiadał ród Targaryenów, mający kontrolę nad potężnymi smokami. Serial osadzony 200 lat przed wydarzeniami znanymi z "Gry o tron" ukazuje Targaryenów u szczytu ich potęgi, władających Siedioma Królestwami wraz z 17 smokami. Król Viserys, dobry i szlachetny władca, jest pozostawiony bez następcy tronu. Niezdolność do dokonania wyboru pomiędzy jego córką a młodszym bratem skutkuje początkiem brutalnej wojny domowej o sukcesję, która zapoczątkowała upadek rodu, później znanej jako "taniec smoków".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones