"Gra o tron": George R.R. Martin ujawnia, że w przygotowaniu są trzy animowane spin-offy

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gra+o+tron%22%3A+trzy+animowane+spin-offy+w+przygotowaniu-153460
"Gra o tron": George R.R. Martin ujawnia, że w przygotowaniu są trzy animowane spin-offy
źródło: Materiały prasowe
Animowana "Gra o tron"? George R.R. Martin obejrzał serial "Niebieskooki samuraj" i pochwalił się tym faktem na swoim blogu, nie szczędząc pochwał dla produkcji platformy Netflix. Przy okazji ogłosił, że w planach jest szereg animowanych projektów ze stworzonego przez niego świata.

Animowana "Gra o tron" na horyzoncie

"Niebieskooki samuraj" to zupełnie osobna, wspaniała rzecz. Nawet jeśli na co dzień nie oglądacie animacji, dajcie mu szansę. Jest świetny. Jeśli lubicie moje rzeczy, myślę, że się Wam spodoba, napisał George R.R. Martin na swoim blogu. Szybko jednak przeszedł do spraw związanych z Westeros.

Tak się składa, że HBO i ja mamy własne animowane projekty rozgrywające się w świecie "Pieśni lodu i ognia". Żaden z nich nie dostał jeszcze zielonego światła, ale myślę, że kilka z nich jest blisko kolejnego kroku, zdradził autor literackiego pierwowzoru serialu "Gra o tron".
  
Martin ujawnił, że początkowo rozwijane były cztery animowane spin-offy "Gry o tron" (po raz pierwszy ujawniono tę informację w 2021 roku). Dwa z nich "trafiły jednak na półkę", jak wyjaśnił pisarz. Do dwóch, które się ostały, dołączył jednak trzeci, który początkowo miał być serialem aktorskim.

Przenieśliśmy "Nine Voyages", nasz serial o legendarnych wojażach Węża Morskiego, do świata animacji. To ruch, który w pełni popieram. Budżetowe ograniczenia uczyniłyby wersję aktorską zaporowo drogą. Połowa serialu rozgrywa się na morzu i co tydzień trzeba by stworzyć nowy port, tłumaczy Martin. To cały świat. I mamy dużo większą szansę pokazania go w animacji. Na chwilę obecną mamy więc w przygotowaniu trzy seriale animowane.
  
Szczegóły dwóch pozostałych animowanych projektów pozostają chwilowo zagadką.

"Mam parę uwag" - rozmawiamy o pierwszym sezonie "Rodu Smoka"


Drugi sezon "Rodu smoka" już latem. Zobacz teaserNowe odcinki "Rodu smoka" zobaczymy już latem 2024 roku. Zobaczcie krótką zapowiedź wideo: 

 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones