Warner pomoże Apple'owi zarobić miliard dolarów

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Warner+pomo%C5%BCe+Apple%27owi+zdoby%C4%87+miliard+dolar%C3%B3w+filmowi+o+Formule+1.+Za+kamer%C4%85+re%C5%BCyser+%22Top+Gun%3A+Maverick%22-156123
Warner pomoże Apple'owi zarobić miliard dolarów
źródło: Getty Images
autor: Tim Goode
Jeden z najdroższych filmów w historii kina – "Apex" – ma już kinowego dystrybutora. Apple, dla którego film powstał, porozumiał się w tej sprawie z Warner Bros. To właśnie to studio odpowie za dystrybucję kinową "Apex" zarówno w Ameryce, jak i na świecie.

Brad Pitt będzie się ścigał w Formule 1 na wielkich ekranach. Kiedy premiera?"Apex" to historia emerytowanego kierowcy wyścigowego. Bohater powraca na tor, aby stać się mentorem dla młodszego kolegi po fachu (Damson Idris) i ostatni raz zawalczyć o sławę oraz chwałę.

Głównego bohatera gra Brad Pitt. W obsadzie są też: Kerry Condon, Javier Bardem, Tobias Menzies, Sarah Niles, Kim Bodnia, Samson Kayo. Za kamerą stanął Joseph Kosinski, reżyser "Top Gun: Maverick".

GettyImages-1528168594.jpg Getty Images © Dan Mullan - UEFA


Apple wydał na produkcję "Apex" ponad 300 milionów dolarów. Film od samego początku miał zagwarantowaną dystrybucję kinową. Twórcy otrzymali obietnicę, że film będzie obecny w kinach co najmniej 30 dni.

Apple już wcześniej porozumiał się z siecią IMAX i zapewnił filmowi obecność na największych ekranach.

Wcześniej Apple współpracował z Paramountem i Sony przy dystrybucji swoich prestiżowych produkcji. Na jakich warunkach włączy się w dystrybucję "Apex" Warner Bros., tego nie podano do publicznej wiadomości.

"Apex" rozpocznie podbój światowych kin od 25 czerwca 2025 roku.

Zwiastun filmu "Top Gun: Maverick"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones