Wesley Snipes powróci jako Blade?

Bloody Disgusting, Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wesley+Snipes+powr%C3%B3ci+jako+Blade-112339
Czy Wesley Snipes może powrócić jako Blade? Aktor wydaje się otwarty na propozycje i chętny do powrotu do postaci. W wywiadzie udzielonym portalowi Deadline Snipes przyznał, że prowadził rozmowy z przedstawicielami Marvela i że istnieje szansa na to, że będzie z nimi współpracował.


Co prawda w wywiadzie wspominał o filmie "Blade 4". To wydaje się jednak mniej prawdopodobne. Postać Blade'a jest bowiem powiązana z telewizyjnym oddziałem Marvela i to właśnie na małym ekranie mogłaby się pojawić. Szczegóły tego projektu oraz roli Snipesa nie są na razie znane.

Fabuła "Wiecznego łowcy" wyglądała następująco: Rok 1967. Kobieta umiera po ataku niezidentyfikowanego sprawcy, przed śmiercią rodzi dziecko. W trzydzieści lat później okazuje się, że urodzony wtedy chłopiec jest istotą łączącą w sobie cechy człowieka i wampira. Służy ludziom i zwalcza wampiry, a jego opiekunem jest sędziwy uczony - mistrz wiedzy tajemnej.

Snipes od dawna chce powrotu do roli Blade'a, którego zagrał w trzech filmach kinowych. Był jednak skonfliktowany z poprzednimi producentami serii. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku mówiło się nawet o reboocie w formie prequelu, który powstałby bez udziału Snipesa. Nie udało się jednak zdobyć funduszy na projekt.