Więcej szczegółów fabuły nowego filmu Paula Thomasa Andersona

FILM Grudzień 1999 / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wi%C4%99cej+szczeg%C3%B3%C5%82%C3%B3w+fabu%C5%82y+nowego+filmu+Paula+Thomasa+Andersona-125474
Do premiery nowego filmu Paula Thomasa Andersona zostały 2 miesiące, a o "Phantom Thread" wciąż nie wiadomo wiele ponad to, że Daniel Day-Lewis ma zagrać w nim swoją - rzekomo - ostatnia rolę. Właśnie pojawił się jednak nowy opis fabuły.


Akcja filmu rozgrywa się w latach 50. w powojennym Londynie. Słynny krawiec Reynolds Woodcock (Daniel Day Lewis) i jego siostra Cyril (Lesley Manville) są w centrum brytyjskiego świata mody: ubierają rodzinę królewską, gwiazdy filmowe, dziedziczki fortun i wszelkie osobistości - wszystkich w charakterystycznym stylu The House of Woodcock. Przez życie Woodcocka przewijają się kolejne kobiety, zapewniając zatwardziałemu kawalerowi inspirację i towarzystwo, do czasu aż spotyka młodą, charyzmatyczną Almę (Vicky Krieps), która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Niegdyś precyzyjnie rozplanowane, życie bohatera zostaje zakłócone przez miłość.

W swoim najnowszym filmie Paul Thomas Anderson kreśli wnikliwy portret artysty na twórczej ścieżce oraz kobiety, która motywuje go do pracy. "Phantom Thread" to ósmy film reżysera, drugi, przy którym pracował z Danielem Day-Lewisem.


Premierę zapowiedziano na 25 grudnia. Podobno gotowy jest już trwający dwie minuty i szesnaście sekund zwiastun filmu. Czekamy.
Udostępnij: