Więckiewicz, Musiał i Olszańska w serialu Netfliksa

filmstart.pl / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wi%C4%99ckiewicz%2C+Musia%C5%82+i+Olsza%C5%84ska+w+serialu+Netfliksa-126618
W tym tygodniu w Warszawie rozpoczną się zdjęcia do pierwszego polskojęzycznego serialu Netfliksa. Jak podaje portal filmstart.pl, w jego obsadzie znajdą się m.in. Michalina Olszańska, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Robert Więckiewicz i Patrycja Wolny.

GettyImages-454358971.jpg Getty Images © Rommel Demano


Za kamerą niezatytułowanego na razie przedsięwzięcia staną Agnieszka Holland i Kasia Adamik. Jednym z producentów jest Frank Marshall ("Jurassic World", "Jason Bourne").

Utrzymany w konwencji politycznego dreszczowca serial prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Premiera jeszcze w tym roku.
Udostępnij: