Wiemy, kiedy Jackman i Mann wejdą na plan filmu o Ferrarim

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wiemy%2C+kiedy+Jackman+i+Mann+wejd%C4%85+na+plan+filmu+o+Ferrarim-138188
Wiemy, kiedy Jackman i Mann wejdą na plan filmu o Ferrarim
źródło: Getty Images
autor: Dimitrios Kambouris
Wiosną 2021 roku mają rozpocząć się zdjęcia do zapowiadanej od dawna biografii legendarnego konstruktora samochodowego i przedsiębiorcy Enza Ferrariego. Za kamerą stanie Michael Mann, a główną rolę zagra najprawdopodobniej Hugh Jackman.

Akcja filmu będzie się rozgrywać latem 1957 roku, gdy Ferrari zmagał się z kryzysem zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Rok wcześniej na skutek dystrofii mięśniowej zmarł syn bohatera, Dino. Firma motoryzacyjna znalazła się na granicy bankructwa, a nad małżeństwem  zaczęło wisieć widmo rozpadu po tym, jak żona odkryła, że Enzo ma nieślubnego syna - owoc wojennego romansu. Szansą na ratunek okazał się udział w niezwykle niebezpiecznym wyścigu dookoła Włoch - Mille Miglia.

Twórca "Gorączki" i "Informatora" pracuje nad filmem o Ferrarim od blisko dwóch dekad. Serwis Deadline określa widowisko jako "Ojca chrzestnego" w świecie wyścigów samochodowych.

Filmografię Jackmana zamyka zrealizowana dla HBO "Zła edukacja". Mann pracował ostatnio nad pilotem serialu sensacyjnego "Tokyo Vice".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones