Will Smith gwiazdą ekranizacji "Niebezpiecznego daru" Sakeya

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Will+Smith+gwiazd%C4%85+ekranizacji+%22Niebezpiecznego+daru%22+Sakeya-134588
Wraca pomysł realizacji widowiska "Brilliance", którego gwiazdą będzie Will Smith. Projekt znalazł nowy dom w wytwórni Paramount.

GettyImages-496584746.jpg Getty Images © Kevin Winter


Obraz będzie ekranizacją powieści Marcusa Sakeya wydanej w Polsce pod tytułem "Niebezpieczny dar" i stanowiącej pierwszy tom cyklu o przygodach Nicka Coopera. Projekt przed kilkoma laty miał powstać dla Legendary i Universal Pictures, a Will Smith był wtedy zaangażowany do zagrania głównej roli. Aktor jednak w 2014 roku porzucił projekt, by zagrać we "Wstrząsie". Przez chwilę wydawało się, że film i tak powstanie, a następcą Smitha zostanie Jared Leto. Ostatecznie jednak nic z tego nie wyszło.

Nowe "Brilliance" powstanie od zera. Do napisania scenariusza został zaangażowany Akiva Goldsman, który ze Smithem pracował już kilkakrotnie, w tym przy okazji "Ja, robot". Obaj panowie będą też producentami, podobnie zresztą jak i autor powieściowego oryginału.

Mała dziewczynka poznaje najmroczniejsze sekrety ludzi po sposobie, w jaki krzyżują ręce na piersiach. Mężczyzna umiejący odczytywać mowę ciała zgarnia na giełdzie trzysta miliardów dolarów. Kobieta potrafi stać się niewidzialna, bo umie porusza się w tłumie tak, żeby nikt jej nie zauważył. Nazywani są "obdarowanymi" - od 1980 roku jeden procent ludzi rodzi się z wybitnymi uzdolnieniami. Jednym z nich jest Nick Cooper, agent federalny. Zdolności, którymi dysponuje, sprawiają, że jest niezwykle skuteczny w zwalczaniu terrorystów. Jego celem jest najbardziej niebezpieczny człowiek na świecie: to obdarowany, który dąży do wywołania wojny domowej. Jednak aby go ująć, Cooper będzie musiał stanąć po drugiej stronie barykady i zdradzić tych, którzy są dla niego najważniejsi. [notka wydawcy]
Udostępnij: