Z "Gotham" do nowej odsłony "Resident Evil"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Z+%22Gotham%22+do+nowej+ods%C5%82ony+%22Resident+Evil%22-140065
Z "Gotham" do nowej odsłony "Resident Evil"
Znany m.in. z serialu "Gotham" Donal Logue dołączył do obsady nowego filmu z serii "Resident Evil". Przypadła mu rola Briana Ironsa - skorumpowanego szefa policji w Raccoon City.

Angaż w filmie otrzymali także Chad Rook ("The Flash") i Lily Gao ("Opowieść podręcznej"). Wcześniej ogłoszono, że główne role zagrają: Kaya Scodelario (Claire Redfield), Hannah John-Kamen (Jill Valentine), Robbie Amell (Chris Redfield), Tom Hopper (Albert Wesker), Avan Jogia (Leon S. Kennedy) i Neal McDonough (William Birkin).

Za reżyserię odpowiada Johannes Roberts ("Podwodna pułapka"), który tak mówi o projekcie: Chciałem wrócić do dwóch pierwszych gier i odtworzyć mrożące krew w żyłach doświadczenie, jakie towarzyszyło mi, kiedy w nie grałem. Jednocześnie chciałem opowiedzieć bardzo ludzką historię o małym umierającym amerykańskim mieście, z którą bez problemu mogłaby się utożsamiać dzisiejsza widownia.

Producent Robert Kulzer dodaje: Po licznych grach, sześciu aktorskich filmach kinowych i tysiącach stron fanowskich opowieści czuliśmy potrzebę powrotu do roku 1998, by zbadać tajemnice kryjące się za murami Spenser Mansion i Raccoon City.

Premierę zaplanowano na przyszły rok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones