"Piraci z Karaibów 6". Ayo Edebiri gwiazdą widowiska?

CBR / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Z+serialu+%22The+Bear%22+do+sz%C3%B3stej+cz%C4%99%C5%9Bci+cyklu+%22Piraci+z+Karaib%C3%B3w%22.+Nowa+plotka-153962
"Piraci z Karaibów 6". Ayo Edebiri gwiazdą widowiska?
źródło: Getty Images
autor: Frazer Harrison
Od ponad dekady Disney szykuje się do realizacji szóstej części cyklu "Piraci z Karaibów". I choć do jej realizacji droga wciąż daleka, to wydaje się, że powoli się do niej zbliżamy. W każdym razie jest już kandydatka do głównej roli! Znacie ją z serialu "The Bear".

Ayo Edebiri poprowadzi załogę piratek z Karaibów?Jak twierdzi zawodowo zajmujący się ujawnianiem hollywoodzkich przecieków Daniel Richtman, Disney ma swoją kandydatkę do głównej roli w niezatytułowanej nowej odsłonie cyklu "Piraci z Karaibów". Jest nią Ayo Edebiri, która współpracuje już z Disneyem przy okazji serialu "The Bear".

Edebiri miałaby być jedną z żeńskiej załogi podążającej tropem zaginionego skarbu. Nie jest to jednak żeński spin-off, z którym związała się Margot Robbie. Być może, choć to są na razie wyłącznie spekulacje, Edebiri ma wystąpić w wersji, za którą stoi showrunner "The Last of Us" Craig Mazin.


Długa droga "Piratów z Karaibów 6"Disney planuje szóstą część "Piratów" od 2011 roku. Pierwotnie miał być to kolejny sequel z Johnnym Deppem w roli głównej. Jednak jego problemy z Amber Heard sprawiły, że projekt nigdy się nie skrystalizował.

Wtedy pojawiły się pierwsze próby zrobienia rebootu/spin-offu. Pierwszym odważnymi byli twórcy "Deadpoola" Rhett Reese i Paul Wernick. Potem, w 2020 roku, ogłoszono żeński spin-off, którego gwiazdą miała być Margot Robbie.

Disney jednak chyba nie do końca wierzył w ten projekt, bo dwa lata później producent Jerry Bruckheimer ujawnił, że równolegle rozwijane są dwie wersje szóstej części "Piratów z Karaibów" i na chwilę obecną nie wiadomo, która otrzyma zielone światło.

W 2023 roku Craig Mazin pochwalił się, że wraz ze scenarzystą Tedem Elliottem (pracował na pierwszymi czterema częściami cyklu), zaproponowali Disneyowi bardzo dziwną wersję nowego filmu. Byli pewni, że studio projekt z miejsca od rzuci, a tymczasem Disney go kupił.

Zwiastun filmu "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"Ostatnią kinową odsłoną cyklu pozostaje film z 2017 roku "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara". Na całym świecie zarobił niecałe 796 milionów dolarów, plasując się na 12. miejscu światowego box office'u.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones