świat

Piraci z Karaibów

Świat filmów i gier wideo wykreowany przez producenta Jerry'ego Bruckheimera w oparciu o jedną z atrakcji dostępnych w parkach rozrywki Walta Disneya. Akcja toczy się w XVIII wieku na Morzu Karaibskim. Głównym bohaterem uczyniono postać, która nie pojawiała się w oryginalnym przedstawieniu – przebiegłego kapitana Jacka Sparrowa, który nigdy nie rozstaje się z butelką rumu. 

Nakręceni w 2003 roku "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" to pierwsza duża hollywoodzka produkcja o tej tematyce, jaką nakręcono od spektakularnej klapy "Wyspy Piratów" w 1995 roku. Film zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności, co zaowocowało decyzją o przekształceniu go we franczyzę. Udział w widowisku zapoczątkował karierę dwojga popularnych aktorów – Keiry Knightley (która zagrała Elizabeth Swann) i Orlando Blooma (który wcielił się w Willa Turnera). Z kolei Johnny'emu Deppowi, który wcielił się w kapitana Jacka Sparrowa, rola ta przyniosła większą popularność niż występy w filmach Jima Jarmuscha, Tima Burtona czy Emira Kusturicy.

Do tej pory powstało pięć części serii: "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły", "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka", "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata", "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" i "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara". W planach jest nakręcenie spin-offu, w którym główną rolę ma zagrać Margot Robbie.

Więcej Mniej
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Zwiastun nr 1 (polskie napisy)
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
Zwiastun nr 2 (polski)
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
Zwiastun nr 1
Kingdom Hearts III
Zwiastun nr 7 (polski)
Disney Infinity 3.0
Zwiastun nr 1 - E3 2015
Disney Infinity
Zwiastun nr 2
7 wspaniałych
7 wspaniałych Wielkie wejścia bohaterów

Jest jedna pozytywna rzecz dotycząca Kingdom Hearts III, walka.
Reszta gry to tak naprawdę nudnawa historia, źle nagrane dialogi i irytujący głos tego kaczora.
Historia wszystkich Kingdom Hearts jest poplątana niemniej jednak w tej grze jest źle prowadzona, a autorzy jedynie co chcieli pokazać to walka postaci w...

Jestem fanką piratów (piratów z Karaibów traktuje jako trylogię do której nie zaliczam dwóch najnowszych części) jestem niesamowicie rozczarowana. Najbardziej drażni mnie to że szanowny reżyser i pan który napisał scenariusz NIE MA POJĘCIA O TYM CO ROBI, BA NAWET POPRZEDNICH CZĘŚCI NIE OBEJRZAŁ I NIE WIE O TYM ŻE...

Moim zdaniem powinny powstać jeszcze Ben 10 Infinity, Huntik Infinity i Dark Souls Infinity. Wiem, że to na szczęście nie Disney (na razie), ale koncepcja byłaby podobna.

Piraci z Karaibów jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.