Świat

Piraci z Karaibów

Świat filmów i gier wideo wykreowany przez producenta Jerry'ego Bruckheimera w oparciu o jedną z atrakcji dostępnych w parkach rozrywki Walta Disneya. Akcja toczy się w XVIII wieku na Morzu Karaibskim. Głównym bohaterem uczyniono postać, która nie pojawiała się w oryginalnym przedstawieniu – przebiegłego kapitana Jacka Sparrowa, który nigdy nie rozstaje się z butelką rumu. 

Nakręceni w 2003 roku "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" to pierwsza duża hollywoodzka produkcja o tej tematyce, jaką nakręcono od spektakularnej klapy "Wyspy Piratów" w 1995 roku. Film zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności, co zaowocowało decyzją o przekształceniu go we franczyzę. Udział w widowisku zapoczątkował karierę dwojga popularnych aktorów – Keiry Knightley (która zagrała Elizabeth Swann) i Orlando Blooma (który wcielił się w Willa Turnera). Z kolei Johnny'emu Deppowi, który wcielił się w kapitana Jacka Sparrowa, rola ta przyniosła większą popularność niż występy w filmach Jima Jarmuscha, Tima Burtona czy Emira Kusturicy.

Do tej pory powstało pięć części serii: "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły", "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka", "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata", "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" i "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara". W planach jest nakręcenie spin-offu, w którym główną rolę ma zagrać Margot Robbie.

Więcej Mniej
gatunki Fantasy / Przygodowy
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Zwiastun nr 1 (polskie napisy) 2:25
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
Zwiastun nr 2 (polski) 21:20
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
Zwiastun nr 1 2:35
Kingdom Hearts III
Zwiastun nr 7 (polski) 0:30
Disney Infinity 3.0
Zwiastun nr 1 - E3 2015 1:23
Disney Infinity
Zwiastun nr 2 1:51
7 wspaniałych
7 wspaniałych Wielkie wejścia bohaterów 9:58
  • Moim zdaniem powinny powstać jeszcze Ben 10 Infinity, Huntik Infinity i Dark Souls Infinity. Wiem, że to na szczęście nie Disney (na razie), ale koncepcja byłaby podobna.

    Piraci z Karaibów jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.