Zdjęcia do "Black Adam" zakończone. Premiera za rok

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zdj%C4%99cia+do+%22Black+Adam%22+zako%C5%84czone.+Premiera+za+rok-143183
Zdjęcia do "Black Adam" zakończone. Premiera za rok
Dwayne Johnson oznajmił na Twitterze, że zakończyły się zdjęcia do komiksowego widowiska "Black Adam". Twórcy filmu mają teraz rok na postprodukcję.

Johnson podsumował pracę nad projektem w następujący sposób: Niesamowita podróż. Najtrudniejsze przedsięwzięcie w całej mojej karierze pod względem fizycznym i psychicznym. Warte każdej sekundy. Bezgraniczna wdzięczność dla ponad 1000 członków mojej ekipy, aktorów i reżysera, Jaume Collet-Serry. Hierarchia mocy w DC Universe zmienia się.Grany przez Dwayne'a Johnsona Black Adam jest arcywrogiem Shazama. Na przestrzeni lat złoczyńca ewoluował, stając się bardziej złożoną postacią. Jego początki sięgają czasów starożytnego Egiptu. Adam posiada te same niezwykłe umiejętności co Shazam, ale wykorzystuje je w zgoła innych celach.

Tak o filmie i swojej postaci mówił gwiazdor w sierpniu ubiegłego roku: 5 tysięcy lat temu kraj Kahndaq był tyglem magii i siły. Większość z nas miała jedynie łańcuchy na szyjach. Kahndaq potrzebował bohatera, zamiast tego dostał mnie. Zrobiłem to, co trzeba było zrobić i w zamian trafiłem do niewoli. Teraz, 5 tysięcy lat później, jestem wolny. I obiecuję wam... nikt mnie już nie powstrzyma.  

W obsadzie widowiska są również: Pierce Brosnan jako Dr Fate, Aldis Hodge jako Hawkman, Noah Centineo jako Atom Smasher, Quintessa Swindell jako Cyclone oraz Marwan Kenzari w nieujawnionej na razie roli (w sieci spekuluje się, że aktor zagra wroga tytułowego bohatera). Za kamerą "Black Adam" stoi Jaume Collet-Serra ("Wyprawa do dżungli").

Premiera 29 lipca 2022 roku.