Zendaya gwiazdą muzyki w filmie producentów "Lighthouse"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zendaya+gwiazd%C4%85+muzyki+w+filmie+producent%C3%B3w+%22Lighthouse%22-139562
Zendaya gwiazdą muzyki w filmie producentów "Lighthouse"
źródło: Getty Images
autor: Steven Ferdman
Świeżo upieczona laureatka Emmy Zendaya ("Euforia") ma już nowy projekt filmowy. Zagra główną rolę w muzycznej biografii poświęconej piosenkarce Ronnie Spector. Artystka sama wybrała aktorkę.

Projekt bazować będzie m.in. na autobiografii piosenkarki "Be My Baby". Rozmowy w sprawie napisania scenariusza prowadzone są z laureatką Pulitzera Jackie Sibblies Drury. Obraz powstanie dla A24 i New Regency. Studia wcześniej z powodzeniem współpracowały ze sobą m.in. przy filmie "Lighthouse".

Ronnie Spector jest amerykańską piosenkarką urodzoną w 1943 roku. Sławę przyniosła jej grupa The Ronettes, w której śpiewała razem z siostrą Estelle Bennett i kuzynką Nedrą Talley. W latach 60. grupa miał na swoim koncie sporo hitów, jak choćby "Be My Baby", "Baby, I Love You" i "The Best Part of Breakin' Up".

Jej życie prywatne było niezwykle burzliwe za sprawą toksycznego związku z producentem muzycznym Philem Spectorem. W swojej autobiografii piosenkarka wspomina o psychologicznym znęcaniu się. Phil Spector miał podobno zabierać jej wszystkie buty, żeby nie mogła bez jego wiedzy wychodzić z domu i próbować ucieczki. Trzymał też złotą trumnę ze szklanym wiekiem i groził jej, że ją zabije i pochowa w tej trumnie. Ostatecznie z pomocą matki, boso udało jej się uciec. Na rozprawie rozwodowej zgodziła się na to, by Phil Spector zachował prawa do wszystkich tantiem z utworów, które powstały, kiedy byli razem. Później twierdziła, że zgodziła się na to, bo groził jej płatnym zabójcą.
Udostępnij: