Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Znamy+dat%C4%99+premiery+%22Mission%3A+Impossible+6%22-120311

Znamy datę premiery "Mission: Impossible 6"

  • Deadline
  • autor: łm
  • Filmy
Paramount i Skydance ujawniły, że szósta część "Mission: Impossible" trafi do kin 27 lipca 2018 roku.

1.jpg


Co ciekawe, na ten sam dzień Warner Bros. zaplanował premierę "Aquamana". Wydaje się mało prawdopodobne, by konkurujące ze sobą wytwórnie zdecydowały się na wyniszczającą walkę w box offisie. Można się więc spodziewać, że ekranizacja komiksu DC pojawi się na ekranach w innym terminie.

Zdjęcia do "Mission: Impossible 6" mają rozpocząć się wiosną przyszłego roku. Scenariuszem i reżyserią zajmie się Christopher McQuarrie, który zrealizował również poprzednią część - "Rogue Nation". Laureat Oscara będzie pierwszym filmowcem, który nakręci więcej niż jedną odsłonę cyklu.

Na razie nie wiadomo, kto oprócz Toma Cruise'a pojawi się na ekranie. W "Rogue Nation" gwiazdorowi partnerowali m.in. Jeremy Renner, Simon Pegg, Ving Rhames i Rebecca Ferguson.

"Mission: Impossible"
to jedna z bardziej dochodowych serii w historii kina. Pięć dotychczasowych filmów zarobiło na całym świecie ponad 2,7 mld dolarów. Cykl inspirowany jest popularnym serialem nadawanym w latach 1966-73 oraz 1988-90. Jego bohaterami są amerykańscy szpiedzy podejmujący się - jak wskazuje tytuł - misji niemożliwych.

zobacz też: