Zombie opanują pokład Transatlantyku

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Zombie+opanuj%C4%85+pok%C5%82ad+Transatlantyku-106524
Były już wykręcone filmy science fiction i antysuperbohaterowie. W tym roku stawiamy na przerażenie! TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ przedstawia swoją nową sekcję Kino Klasy B i Inne Szaleństwa, której bohaterami są zombie!


Do tej pory najbardziej szalone projekcje festiwalu prezentowaliśmy w dwóch sekcjach: Poza Gatunkiem oraz Kino Klasy B. Teraz zdecydowaliśmy się na ich połączenie, czego efektem jest sekcja Kino Klasy B i Inne Szaleństwa. W jej ramach obejrzycie filmy silnie zanurzone w popkulturze, obrazy nieprzewidywalne, zwariowane, wywracające konwencje do góry nogami. Jeśli do kina przychodzicie przede wszystkim dla chwili niezobowiązującej zabawy, Kino Klasy B i Inne Szaleństwa to sekcja dla Was!

Zombie są obecne w popkulturze od lat, ale dopiero w ciągu kilku ostatnich sezonów ich popularność stała się tak szalona. Spory wpływ ma na to serial "The Walking Dead", jednak kino i nieumarli idą ze sobą w parze od dawna. Najsłynniejszy przykład? Oczywiście "Noc żywych trupów" George'a Romero, otoczony prawdziwym kultem film grozy z lat 60. Rzecz jasna jednego z dzieł tego twórcy nie mogło zabraknąć także i w naszej sekcji...

Przedstawiamy 10 zombie movies, które widzowie TRANSATLANTYKU będą mogli oglądać podczas festiwalu. Co ciekawe, seanse Kina Klasy B i Innych Szaleństw będą odbywać się w wszystkich festiwalowych kinach: Multikinie 51, Muzie i Pałacowym. Niesamowitą gratką dla fanów gatunku będzie seans "Reanimatora" w sobotę, 9 sierpnia w kinie Muza - listę dialogową przeczyta na żywo Tomasz Knapik, jeden z najsłynniejszych polskich lektorów!

Transatlantyk odbędzie się w dniach 8-14 sierpnia w Poznaniu. Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie: http://www.transatlantyk.org/