Film

The Fugitive

1993 2 godz. 7 min.
7,6 117 395
ocen
7,6 10 1 117395
14 260
chce zobaczyć
7,4 8
ocen krytyków
{"rate":7.375,"count":8}
{"id":"1233","linkUrl":"/Scigany","alt":"Ścigany","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/12/33/1233/7571842.2.jpg"}
Szanowany chirurg Richard Kimble zostaje oskarżony o morderstwo żony i skazany na śmierć. Gdy w drodze do więzienia ucieka, jego śladem rusza szeryf Samuel Gerard.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Oscar Najlepszy aktor drugoplanowy w roku 1994 dla Tommy Lee Jones Złoty Glob Najlepszy aktor drugoplanowy w roku 1994 dla Tommy Lee Jones BAFTA Najlepszy dźwięk w roku 1994 dla Becky Sullivan, Bruce Stambler, Donald O. Mitchell, Frank A. Montaño, John Leveque, Michael Herbick, Scott D. Smith Złoty Popcorn Najlepszy duet w roku 1994 dla Harrison Ford, Tommy Lee Jones Złoty Popcorn Najlepsza scena akcji w roku 1994

Jest to remake popularnego niegdyś serialu o lekarzu, którego niesłusznie oskarżono o morderstwo żony. Jedynym wyjściem, by udowodnić swą niewinność, jest dla niego ucieczka i odnalezienie prawdziwego zabójcy.

boxoffice
$368 875 760 na świecie
$183 875 760 w USA
$185 000 000 poza USA
budżet
$40 000 000
na podstawie
David Twohy (materiały do scenariusza, historia) / Roy Huggins (postacie)
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Kopelson Entertainment
inne tytuły
Część scen z udziałem Dr Charlesa Nicholsa została zagrana przez aktora Richarda Jordana, jednak Jeroen Krabbé przejął jego rolę po chorobie Jordana.
Kandydatami do roli Sama Gerarda byli m.in. Jon Voight i Gene Hackman.
Test wiedzy

Kino akcji

Przekonajcie się, jak dużo wiecie o klasycznych filmach akcji.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Wczoraj obejrzany pewnie po raz trzydziesty:)

  Ivan_The_Maskarator ocenił(a) film na

  I znowu z radością. To się nazywa kino.

 • Superoza! Stare kino w najlepszym wydaniu!

  compresorrr ocenił(a) film na 10 

  To się po prostu OGLĄDA!!!

 • Polski akcent

  Dadramel ocenił(a) film na

  Pierwsze co mi się nasunęło na myśl, gdy zobaczyłem tych dwóch co wynajmowali pokój głównym bohaterom - to Polacy, kilka sekund później pojawia się krzyż i godło Polski, a kobieta zaczyna wypowiadać zdanie po polsku, które nic nie wnosi.

 • Film 1993r dziś aktualniejszy niż wtedy.

  2222 ocenił(a) film na

  Myślę nawet że dziś filmowcy nie odważyli by się nakręcić filmu przeciwko korporacjom farmaceutycznym, chronionym przez rządy państw. Ilu to już lekarzy zginęło w niewyjaśnionych okolicznościach, a ilu odebrano uprawnienia za ich pracę dla dobra ... więcej

 • Świetni aktorzy i ciekawy film

  Gazpacho ocenił(a) film na

  Film jest naprawdę super poprowadzony, nie nudziłem się ani chwilę. Brak niepotrzebnych przestojów, ciągle dzieje się coś ważnego dla biegu wydarzeń. Tempo akcji idealnie wyważone. No i aktorzy - cud, miód XD życzę sobie i innym więcej takich perełek.

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.