postać

Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan "Ben" Kenobi - mistrz Jedi, uczeń Qui-Gon Jinna, następnie mentor Anakina Skywalkera i Luke'a Skywalkera. Zasiadał w Najwyższej Radzie Jedi. Bohater filmów z serii "Gwiezdne wojny". Po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawił się w produkcji "Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja". Odtwórcami roli są Alec Guinness i Ewan McGregor.

Jako młodzik, pierwsze lekcje pobierał u Yody. Kiedy osiągnął odpowiedni wiek, jego mistrzem został Qui-Gon Jinn.

Podczas inwazji na Naboo razem ze swoim nauczycielem pomógł królowej Padmé Amidali opuścić planetę. Ucieczka została przerwana przez awarię statku. Wylądowali wtedy na Tatooine, gdzie poznali Anakina Skywalkera. Zabrali go ze sobą, aby przedstawić radzie Jedi. W późniejszym czasie był świadkiem śmierci Qui-Gon Jinna. W odwecie zabił Dartha Maula. Spełnił też ostatnią prośbę mistrza - zaczął szkolić Anakina Skywalkera na rycerza Jedi. Jednak jego padawan przeszedł na ciemną stronę Mocy i przyjął imię Darth Vader. Obi-Wan przysłużył się m.in. ratując księżniczkę Leię, kiedy była w niebezpieczeństwie ze strony Imperium i zabijając generała Grievousa. Kiedy stracił życie, nie odszedł na zawsze. W kolejnych częściach serii pojawiał się jako duch.

W filmach "Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja", "Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje", "Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi" odtwórcą roli jest aktor Alec Guinness. Zaś w "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo", "Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów" i "Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów" w postać wcielił się Ewan McGregor.

Więcej Mniej
świat Gwiezdne wojny Twórca George Lucas data powstania 25 maja 1977 znany też jako Ben Kenobi
Obi-Wan Kenobi
Zwiastun nr 1
Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi
Zwiastun nr 1
LEGO Gwiezdne wojny: Wakacje
Zwiastun nr 1
TOP
TOP TOP: 5 Najlepszych gier z "Gwiezdnych Wojen"
Obi-Wan Kenobi jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Gwiezdne wojny jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones