Odtwórz Zwiastun nr 2 2:28

Zobacz Biegając z nożyczkami zwiastun

Film

Running with Scissors

2006 1 godz. 56 min.
6,7 7 304
oceny
6,7 10 7304
5 990
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
{"id":"196079","linkUrl":"/film/Biegaj%C4%85c+z+no%C5%BCyczkami-2006-196079","alt":"Biegając z nożyczkami","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/60/79/196079/7175755.2.jpg"}
Neurotyczna poetka oddaje syna na wychowanie swojemu psychiatrze. Chłopcu trudno jest odnaleźć się w pozbawionym zasad domu, którego dziwaczni mieszkańcy nie tłumią emocji, prezentując cały wachlarz absurdalnych zachowań.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Satelita Najlepszy aktor w komedii lub musicalu w roku 2006 dla Joseph Cross
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Biegając z nożyczkami
Biegając z nożyczkami (2006) Zwiastun nr 2 2:28
Biegając z nożyczkami
Biegając z nożyczkami (2006) Zwiastun nr 1 1:01
Biegając z nożyczkami | Oficjalny zwiastun / trailer nr 2 | 2006 | Film Film opowiada historię chłopca, którego matka ([person=387]Annette Bening[/person]) oddaje na wychowanie swojemu psychiatrze, przypominającemu z wyglądu Świętego Mikołaja ([person=41605]Brian Cox[/person]). Dwunastoletni Augusten Burroughs ([person=4507]Joseph Cross[/person]) mieszka z dziwaczną rodziną doktora, wśród koszmarnego bałaganu. Przyjaźni się z pedofilem ([person=319]Joseph Fiennes[/person]) mieszkającym w szopie na podwórku. Jest to opowieść o dzieciństwie bez zasad, z choinką stojącą na środku pokoju przez okrągły rok, w domu, gdzie valium zastępuje cukierki, a nudę zabija się przy pomocy elektrowstrząsów. 

Film opowiada historię chłopca, którego matka (Annette Bening) oddaje na wychowanie swojemu psychiatrze, przypominającemu z wyglądu Świętego Mikołaja (Brian Cox). Dwunastoletni Augusten Burroughs (Joseph Cross) mieszka z dziwaczną rodziną doktora, wśród koszmarnego bałaganu. Przyjaźni się z pedofilem (Joseph Fiennes) mieszkającym w szopieFilm opowiada historię chłopca, którego matka (Annette Bening) oddaje na wychowanie swojemu psychiatrze, przypominającemu z wyglądu Świętego Mikołaja (Brian Cox). Dwunastoletni Augusten Burroughs (Joseph Cross) mieszka z dziwaczną rodziną doktora, wśród koszmarnego bałaganu. Przyjaźni się z pedofilem (Joseph Fiennes) mieszkającym w szopie na podwórku. Jest to opowieść o dzieciństwie bez zasad, z choinką stojącą na środku pokoju przez okrągły rok, w domu, gdzie valium zastępuje cukierki, a nudę zabija się przy pomocy elektrowstrząsów. 

boxoffice
$7 460 797 na świecie
$7 022 827 w USA
$437 970 poza USA
budżet
$12 000 000
na podstawie
Augusten Burroughs "Biegając z nożyczkami" (książka)
studio
Plan B Entertainment / Sound for Film (niewymienione w czołówce)
data produkcji
2006
tytuł oryg.
Running with Scissors
inne tytuły
Biegając z nożyczkami Polska
Więcej...
Początkowo planowano obsadzić Julianne Moore w roli Deirdre Burroughs. Ostatecznie rola ta przypadła Annette Bening.
Kiedy Augusten był na posiłku w restauracji z matką, miał przy sobie walizkę. W kolejnej scenie, po wyjściu, na przystanku autobusowym nie widać śladu po walizce.
Po tym jak matka Augustena daje mu papiery adopcyjne, chłopak wypuszcza je z rąk. W następnym ujęciu, papiery są pogniecione i leżą na kuchennym stole.
Od samego początku wiedziałem, że "Biegając z nożyczkami" będzie mi się podobać. Oryginalna historia i ciekawy zwiastun zachęciły mnie do obejrzenia. Wiele oczekiwałem i ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 65%
Kiedy zasiadłem do filmu "Biegając z nożyczkami", nie wiedziałem o nim kompletnie nic, jakimś dziwnym trafem wpadł mi ni stąd, ni zowąd w ręce. Korzystając z wolnej ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 14%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Jądro ciemności

  torne ocenił(a) film na 8

  "Biegając z nożyczkami" to niezwykły portret szaleństwa, manipulacji, ekscentryzmu w najczystszej, prawdziwie niebezpiecznej dla życia dawce. Każda z postaci filmu jest barwna, fascynująca, niejednoznaczna, z jednej strony niezwykle wrażliwa, pełna bólu i krwawiących ran, z drugiej strony są to ziejące ... więcej

 • znacie jakieś podobne filmy??

  Polish

  "Biegając z nożyczkami" bardzo mi się podobało. Znacie jakieś inne filmy w tym kilmacie? Na wstępię piszę, że "Royal Tenenbaums" widziałem i jedynymi rzeczami, które łączą te filmy jest dziwna rodzina i to, że w obu produkcjach gra Gwyn. Z góry dzięki za tytuły!!! :)

 • Deirdre była psychotyczna nie neurotyczna.

  zbyszekszymek

  10/10

  1
  • Trzy słowa:

   nikatygrys

   Trzy słowa: książka była lepsza. Książka była doskonała... film jest mocno średniawy.

  • świetny!

   mrowka_8 ocenił(a) film na 7

   pełen niedorzecznosci i dziwactw;) zdecydowanie zapada w pamiec