"A Rainy Day in New York" Allena jednak ujrzy światło dzienne

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22A+Rainy+Day+in+New+York%22+Allena+jednak+ujrzy+%C5%9Bwiat%C5%82o+dzienne-132933
"A Rainy Day in New York" - film Woody'ego Allena, którego nie chciał dystrybuować Amazon, trafi jednak do kin. Włoski dystrybutor Lucky Red ujawnił właśnie, że premierę obrazu planuje na 3 października.


Przypomnijmy, że "A Rainy Day in New York" powstał w ramach ramowej umowy o współpracy, którą Allen podpisał z Amazon Studios. Jego premiera planowana była pierwotnie na rok 2018. Wtedy jednak opinii publicznej przypomniano stare zarzuty o rzekome molestowanie przez reżysera córki, którą miał z Mią Farrow. W dobie #metoo sprawa zyskała olbrzymi rozgłos i Amazon na początku postanowił przesunąć datę premiery na 2019 roku, a potem ogłosił, że całkowicie zrywa współpracę z Allenem. Ten zareagował pozwem domagając się 9-milionowego odszkodowania za to, że studio nie wywiązało się z dystrybucyjnych zobowiązań.

Portal Variety podaje, że Włochy prawdopodobnie nie będą jedynym krajem, w którym "A Rainy Day in New York" trafi do kin. Sprzedażą praw dystrybucyjnych zajmuje się podobno FilmNation Entertainment, które współpracowało w przeszłości z Allenem (ostatnio przy "Śmietance towarzyskiej"). Umowy z innymi europejskimi dystrybutorami są negocjowane lub już podpisane.

O fabule "A Rainy Day in New York" na razie niewiele wiadomo. Jest to komedia romantyczna opowiadająca kilka powiązanych ze sobą historii. Bohaterami jednej z nich jest dwoje młodych ludzi, którzy przybywają na weekend do Nowego Jorku. W obsadzie znaleźli się: Timothee Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez i Jude Law.

Sam Allen pracuje już nad nowym filmem, który wspiera hiszpańskie studio Mediapro, jeden z producentów m.in. "O północy w Paryżu".
Udostępnij: