Chalamet wyparł się Allena, by mieć szansę na Oscara?

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Chalamet+wypar%C5%82+si%C4%99+Allena%2C+by+mie%C4%87+szans%C4%99+na+Oscara-137092
W tym tygodniu doczekały się publikacji wspomnienia Woody'ego Allena zatytułowane "Apropos of Nothing". Książka została wydana po cichu przez Arcade Publishing po tym, jak zrezygnowało z niej wydawnictwo Hatchette w świetle nagłaśnianych przez Ronana Farrowa oskarżeń pod adresem reżysera. Decyzja Hachette wpisuje się w serię demonstracyjnych aktów zerwania z Allenem. Wśród osób, które odcięły się od reżysera był m.in. Timothée Chalamet, o którym możemy przeczytać w książce.


Chalamet pracował z Allenem przy okazji filmu "W deszczowy dzień w Nowym Jorku", gdzie zagrały również Elle Fanning i Selena Gomez. Kiedy skończył zdjęcia, w mediach wróciła sprawa molestowania seksualnego, o jakie od lat oskarża Allena córka Dylan Farrow (choć sąd uznał reżysera niewinnym). Chalamet postanowił publicznie zerwać związki z Allenem, deklarując, że odda swoją gażę na cele charytatywne.

Allen odniósł się do tego faktu w swoich wspomnieniach:

Wszystkie trzy gwiazdy "W deszczowy dzień..." były znakomite i świetnie się z nimi pracowało. Po fakcie Timothée wyraził publicznie żal, że ze mną pracował i że odda pieniądze na cele charytatywne. Przysiągł jednak mojej siostrze, że musiał to zrobić, bo miał wówczas szanse na Oscara za "Tamte dni, tamte noce". On i jego agent uznali, że będzie miał większe szanse, jeśli mnie potępi - i tak zrobił.

Nominację dla Chalameta ogłoszono 23 stycznia 2018, zaledwie osiem dni po tym, jak aktor ogłosił, że zrzeka się gaży. Chalamet przegrał jednak z Garym Oldmanem, który zdobył statuetkę za rolę w "Czasie mroku".

W każdym razie, ja nie żałuję, że z nim pracowałem. Nie zwracam moich pieniędzy, puentuje wątek Allen w swojej książce.