"Batman v Superman" powodem przetasowań w studiu Warner Bros.

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Batman+v+Superman%22+powodem+przetasowa%C5%84+w+studiu+Warner+Bros.-117585
"Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" nie był hitem wśród krytyków i nie zarobił tyle, ile oczekiwano. Nic więc dziwnego, że studio Warner Bros. zarządziło zmiany. Pisaliśmy już o tym, że Ben Affleck przejął funkcję producenta wykonawczego "Justice League". Pora na kolejne przetasowania.


Wytwórnia właśnie założyła nowy dział, DC Films. Kierować nim będą producent Jon Berg oraz Geoff Johns, scenarzysta komiksowy i dyrektor kreatywny wydawnictwa DC. Berg pracuje już przy "Legionie Samobójców" i "Wonder Woman", jest również łącznikiem studia z Benem Affleckiem, któremu pomagał przy "Operacji Argo" i "Live by Night". Johns z kolei miał wkład w realizację seriali telewizyjnych DC ("Arrow", "Supergirl" i "Flash"). Napisał również - w duecie z Affleckiem - scenariusz nowego filmu o Batmanie.

Warner chce udoskonalić sposób pracy producentów wykonawczych. Wielu filmowców narzekało na niejasny i skomplikowany sposób zatwierdzania projektów. Teraz producenci - zamiast ogarniać projekty od Sasa do Lasa - będą zajmować się wydzielonymi gatunkami, które mają odpowiadać ich zainteresowaniom. Przykładowo: Courtenay Valenti zajmie się projektami z serii "Lego" oraz "Harry Potter", Jesse Ehrman - komediami i kinem familijnym, a Nija Kuykendall - tematyką SF/akcja. Nad wszystkim będzie oczywiście czuwał prezes studia, Greg Silverman.

W połączeniu z informacjami o dokrętkach "Legionu Samobójców" oraz zwolnieniu reżysera/scenarzysty "Flasha", Setha Grahame'a-Smitha, na rzecz kogoś "bardziej doświadczonego", rodzi się wrażenie, że Warner nie idzie w zaparte, tylko stara się wyciągać wnioski ze swoich błędów. Zobaczymy, jak odbije się to na samych filmach.