Scenarzysta żałuje niezrealizowanego "Batman vs. Superman"

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scenarzysta+%C5%BCa%C5%82uje+niezrealizowanego+%22Batman+vs.+Superman%22-137726
Scenarzysta żałuje niezrealizowanego "Batman vs. Superman"
Podczas gdy fani Zacka Snydera marzą, by zobaczyć jego reżyserską wersję "Ligi Sprawiedliwości", scenarzysta Akiva Goldsman ("Piękny umysł", "Batman i Robin") zwierzył się z tęsknoty za niezrealizowaną wersją filmu "Batman vs. Superman". Nie chodzi o widowisko Snydera z 2016 roku, tylko film, który na początku lat dwutysięcznych miał nakręcić Wolfgang Petersen.
 
Goldsman poprawiał wówczas scenariusz napisany przez Andrew Kevina Walkera ("Siedem"). Kandydatami do zagrania w filmie byli m.in. Colin Farrell i Jude Law. Projekt nie doszedł jednak do skutku.

Pracowałem nad wersją "Batman vs. Superman", w której Colin Farrell miał grać Batmana, a Jude Law Supermana. Byliśmy na etapie preprodukcji i miała to być najmroczniejsza rzecz, jaką widzieliście, zdradził Goldsman. Film zaczynał się od pogrzebu Alfreda. Bruce się zakochuje i rezygnuje z bycia Batmanem. Joker jednak zabija jego żonę i wtedy okazuje się, że wszystko było kłamstwem: cały romans został zaaranżowany przez Jokera, by złamać Bruce'a.

To był czas, kiedy można było napisać tego typu historie w scenariuszu, ale trudno było je urzeczywistnić. Trudno było spełnić oczekiwania - czy to publiczności, czy korporacji, czy reżysera - w taki sposób, w jaki zapisaliśmy je w tekście, dodał scenarzysta.

Goldsman nazywa film mroczną wersją "World's Finest" (komiksu, w którym Batman i Supermana przeżywali wspólne przygody). Mogło być pięknie. Z drugiej strony, nie żałuję wcale, że nie powstał np. film o Supermanie z Nicolasem Cage'em. W tamtym czasie udało nam się uniknąć kilku sukcesów, ale i kilku porażek, podsumował.

Myślicie, że film miał szansę się udać? 
Udostępnij: