"Blade" znów do poprawki. Marvel sięga po pomoc twórcy serialu "Detektyw"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Blade%22+zn%C3%B3w+do+poprawki.+Marvel+si%C4%99ga+po+pomoc+tw%C3%B3rcy+serialu+%22Detektyw%22-150543
"Blade" znów do poprawki. Marvel sięga po pomoc twórcy serialu "Detektyw"
Choć zdjęcia do widowiska Marvela "Blade" mają rozpocząć się pod koniec maja, to scenariusz wciąż nie jest gotowy. Studio po raz kolejny zmienia scenarzystę. Teraz zadanie to powierzyło Nicowi Pizzolatto, twórcy serialu "Detektyw".

Wszyscy scenarzyści nowego "Blade'a"Marvel szykuje się do realizacji nowego "Blade'a" od kilku lat. Pierwotnie scenariusz miała przygotować Stacy Osei-Kuffour, która pracowała przy takich serialach jak "Watchmen" i "PEN15". Potem jej miejsce zajął także specjalista od seriali Beau DeMayo ("Wiedźmin", "Moon Knight").

Jesienią ubiegłego roku z posadą reżysera pożegnał się Bassam Tariq. Wkrótce potem jego miejsce zajął Yann Demange. Wraz z nim do projektu trafił kolejny reżyser - Michael Starrbury ("Jak nas widzą"). I to właśnie jego tekst poprawia obecnie Pizzolatto.

Scenarzysta doskonale zna gwiazdę "Blade'a", ponieważ Mahershala Ali zagrał w jednym z sezonów "Detektywa". Czy zmiany są podyktowane chęcią dopasowania bohatera do postaci, tego jednak nie wiemy.

Wiadomo jednak, że choć informacja o angażu Pizzolatto pojawia się teraz, to scenarzysta pracuje nad poprawkami już od paru tygodni.


Kim jest Blade?Blade zadebiutował na kartach komiksów w 1973 roku w zeszycie "Tomb of Dracula No. 10". Szybko stał się ulubieńcem czytelników. Bohater stanowi hybrydę człowieka i wampira, ponieważ jego matka podczas porodu została ugryziona i zabita przez krwiopijcę. Blade służy ludziom i zwalcza wampiry, zaś jego opiekunem jest sędziwy uczony – mistrz wiedzy tajemnej.

W postać Blade'a na dużym ekranie wcielał się dotychczas Wesley Snipes, który zagrał go w trzech filmach: "Blade - Wieczny łowca" (1998), "Blade: Wieczny łowca II" (2002) i "Blade: Mroczna Trójca" (2004).

Na skróty: "Blade - Wieczny łowca"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones