"Ciche miejsce 3" ma reżysera. To twórca "Świni" z Nicolasem Cage'em

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ciche+miejsce+3%22+ma+re%C5%BCysera.+To+tw%C3%B3rca+%22%C5%9Awini%22+z+Nicolasem+Cage%27em-145115
"Ciche miejsce 3" ma reżysera. To twórca "Świni" z Nicolasem Cage'em
Paramount Pictures potrzebował trzech miesięcy, by znaleźć następcę Jeffa Nicholsa na stanowisko reżysera trzeciego filmu z cyklu "Ciche miejsce". Wybór studia padł na ubiegłorocznego debiutanta Michaela Sarnoskiego, autora głośnego filmu "Świnia".

"Ciche miejsce 3" - co wiemy o filmie?Pomysłodawcą fabuły "A Quiet Place Part III" jest John Krasinski, reżyser i scenarzysta pierwszych dwóch części. Od samego początku było jasne, że tym razem Krasinski nie stanie za kamerą. Jego miejsce zajął Jeff Nichols, który ma na swoim koncie takie filmy jak: "Midnight Special", "Uciekinier" i "Take Shelter".

Pod koniec października ubiegłego roku Nichols zrezygnował z projektu. Powody jego odejścia nie zostały ujawnione. Studio musiało w miarę szybko znaleźć następcę, ponieważ już ustaliło datę premiery. W amerykańskich kinach "A Quiet Place Part III" ma się pojawić 31 marca 2023 roku.

O fabule filmu na razie nic nie wiadomo. Podobno nie będzie to kontynuacja "Cichego miejsca 2", a raczej spin-off mający rozbudować postapokaliptyczne uniwersum. Dlatego też raczej nie zobaczymy na ekranie Emily Blunt.

GettyImages-1338541566(1).jpg Getty Images © Francois G. Durand

Michael Sarnoski na festiwalu w Deauville

"Świnia" - film, który pozwolił Nicolasowi Cage'owi na powrót do HollywoodMichael Sarnoski do niedawna nie był znany szerszej publiczności. W ubiegłym roku premierę miał jednak jego pełnometrażowy debit fabularny "Świnia". Jest to historia mężczyzny wiodącego spokojne życie w lesie, a jego jedynym towarzyszem jest tytułowa świnia. Razem tworzą niezawodny duet, tropiąc wyjątkowo cenne trufle. Sprawy się komplikują, gdy na ich teren wkraczają lokalni gangsterzy. W brutalnej walce Rob zostaje mocno poturbowany, a jego ukochane zwierzę uprowadzone. Do czego zdolny jest człowiek, aby ratować ostatnią istotę, którą kocha? Droga do ratunku prowadzi przez mroczne ulice Portland i skrzętnie skrywane tajemnice.

"Świnia" zachwyciła krytyków. Michael Sarnoski otrzymał nagrodę za debiut reżyserski od National Board of Review. W głównej roli wystąpił Nicolas Cage, którego gra także zachwyciła krytyków i branżę. Aktor, który od lat pracował w obiegu kina domowego, nagle zaczął otrzymywać propozycje gry w najważniejszych produkcjach głównych wytwórni. Dla Universal Pictures wcieli się w Draculę, którego zagra w filmie "Renfield".

Zwiastun filmu "Świnia"